XXXVIII Sesja Rady Miejskiej w Pruchniku
sobota, 18 października 2014 00:00

W dniu 16 października 2014 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku odbyła się XXXVIII Sesja Rady Miejskiej w Pruchniku, podczas której zostały wręczone nagrody Burmistrza Pruchnika z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Obrady Sesji poprzedził program artystyczny związany ze Świętem Edukacji Narodowej w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku pod opieką Pań Teresy Szykuła i Aliny Szykuła oraz Pana Bogdana Sikorskiego.

Po otwarciu Sesji i stwierdzeniu prawomocności obrad, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku Pan Władysław Flak powitał przybyłych na Sesję radnych oraz zaproszonych gości, a w szczególności dyrektorów szkół oraz nauczycieli.

Następnie Pan Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym, na zakończenie którego zostały wręczone nagrody Burmistrza Pruchnika z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Oto nagrodzeni:

• Pani mgr Aldona Wróbel     – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jodłówce
  • Pani Bernarda Pięciorek     – nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Pruchniku
  • Pani mgr Ryszarda Mazur     – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
  • Pani mgr Paulina Szkoła-Pęcek – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
  • Pani mgr Mariola Błajda     – nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
  • Pani mgr Jowita Kwaterczak     – nauczyciel Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
  • Pani mgr Lucyna Kubas     – nauczyciel Zespołu Szkół w Rozborzu Długim
  • Pan mgr Janusz Modras     –nauczyciel Zespołu Szkół w Rozborzu Długim
  • Pani mgr inż. Elżbieta Macierzanka     – Dyrektor Szkoły podstawowej Nr 2 w Pruchniku
  • Pani mgr Bożena Szkoła        – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Pruchniku
  • Pan mgr Adam Olejarz         – Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Pruchniku
  • Pan mgr inż. Henryk Szczepanik     – Dyrektor Zespołu Szkół w Rozborzu Długim

Wraz z Panem Burmistrzem gratulacje wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom szkół złożył również Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku.
Po wręczeniu nagród Przewodniczący w imieniu Rady Miejskiej i Pana Burmistrza złożył na ręce Pani Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Pruchniku Grażyny Anny Jazienickiejgratulacje oraz kwiaty z okazji ponownego wybrania na Prezesa życząc wszystkiego dobrego na niwie swojej pracy.

Podczas Sesji radni podjęli łącznie 10 uchwał dotyczących m.in. zmian w budżecie gminy na 2014 rok,regulaminu targowiska stałego Mój Rynek przy ul. Parkowej w Pruchniku, zaopiniowania projektów założeń do projektów scaleń gruntów w miejscowościach Jodłówka, Kramarzówka, Pruchnik i Rzeplin oraz nieodpłatnego przyjęcia nieruchomości w postaci parkingu przy ul. Ks. B. Markiewicza w Pruchniku od Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Jedną z najważniejszych uchwał było nadanie imienia bł. Matki Teresy z Kalkuty Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Pruchniku.