Zapraszamy na spotkanie w sprawie projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”
piątek, 13 lutego 2015 06:36

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza przedstawicieli młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i grup samopomocowych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 13 lutego 2015 roku (piątek) o godz. 14:00 w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu, (sala narad II p. pok. 243 ).

Spotkanie poświęcone będzie omówieniu zasad udziału w konkursie dotacyjnym i sposobie wypełniania wniosków.

Jednocześnie informujemy, że rusza II edycja konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne adresowanego do grup nieformalnych i grup samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych, które w ramach konkursu mogą ubiegać się o dofinansowanie w kwocie od 2.000 zł. do 5.000 zł. na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego.

O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała.

Pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne w 2015 roku wynosi 500 650,00 zł.

Realizacja inicjatyw, które nie mogą być krótsze niż 60 dni, a dłuższe niż 180 dni, mogą być realizowane od 1 kwietnia do 15 grudnia 2015 r. Aby otrzymać dotację na ich realizację, należy złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dnia 28 lutego 2015 roku do godziny 15:00.

Formularz jest dostępny na stronie internetowej projektu pod adresem:www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl

Więcej informacji na temat samego projektu oraz zasad uzyskać można na wskazanej stronie internetowej projektu oraz osobiście lub telefonicznie u operatorów projektu wg następującego podziału – organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z powiatów:
- dębickiego, strzyżowskiego, jasielskiego, brzozowskiego, krośnieńskiego i miasta Krosno mogą uzyskać więcej informacji w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, ul. Fabryczna 12, 39-200 Dębica, tel. (14) 681 90 30,
- stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzeg, mieleckiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego mogą uzyskać więcej informacji w Fundacji Fundusz Lokalny „SMK”, Zbydniów 97, 37-416 Zaleszany, tel. 607 560 016,
- niżańskiego, leżajskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, jarosławskiego, przemyskiego i miasta Przemyśl mogą uzyskać więcej informacji w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, ul. Rzeszowska 42, 37-400 Nisko, tel. (15) 841 13 31,
- łańcuckiego, rzeszowskiego i miasta Rzeszów, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego mogą uzyskać więcej informacji w Fundacji Generator Inspiracji, Futoma 168, 36-030 Błażowa, tel. (17) 230 13 90.