224 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - ŚWIĘTO STRAŻAKA
piątek, 08 maja 2015 00:00

W niedzielę 3 maja, w 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pruchniku odbyły się uroczyste obchody połączone ze Strażackim Świętem w przeddzień Święta Św. Floriana patrona strażaków.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji strażaków w kościele parafialnym p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Pruchniku pod przewodnictwem Ks. Dziekana Kazimierza Trelki. Następnie kolumna złożona ze Strażackiej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych, delegacji strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej w Pruchniku oraz zaproszonych gości przeszła pod pomnik Grunwaldu w Pruchniku, gdzie złożone zostały okolicznościowe wiązanki i znicze.

W uroczystości udział wzięli m. in. Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka - Pan Bogusław Tkaczyk,Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego - Pan Mariusz Trojak, Radny Rady Powiatu Jarosławskiego - Pan Stanisław Kłopot, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu - Pan Stanisław Górski, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Jarosławiu - mł. bryg. Zygmunt Jasiłek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku – Pan Władysław Flak, Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła, Sekretarz Gminy Pruchnik – Pan Robert Grządziel, Komendant Senior – Pan Zdzisław Szkoła, Członkowie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku z Prezesem Marianem Romanikiem i Komendantem Gminnym Andrzejem Pilchem na czele,  Strażacka Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Kapelmistrza - Pana Zbigniewa Bratkowskiego oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie Medali za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznak Strażak Wzorowy druhom z jednostek OSP z terenu gminy.

Wideo relacja z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj.