DNI PRUCHNIKA 2015
wtorek, 07 lipca 2015 22:53

W dniach 4 – 5lipca 2015 roku na stadionie sportowym w Pruchniku odbyły się już po raz kolejny uroczystości związane z obchodami Dni Pruchnika, imprezy organizowanej przez Urząd Miejski w Pruchniku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Jest to cykliczna impreza organizowana od 2011 roku od czasu odzyskania przez Pruchnik praw miejskich.

Tegoroczne obchody zostały połączone z XX Zlotem Rowerowym im. Gen. Marka Papały który odbył się w 4 lipca 2015 r. Tradycyjnie już uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności na trzech trasach maratonu Hobby, Mega i Giga. Na wszystkich trasach ścigało się ponad 530 zawodników. Zgromadzonych uczestników powitali w imieniu swoim oraz mieszkańców Pruchnika – Pan Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika oraz Dyrektor CKSiT – Pani Halina Wojdyło. Wyrazili radość, że ta cykliczna impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków kolarstwa górskiego do naszej miejscowości. Zlot rowerowy w Pruchniku już na stałe wpisał się w cykl maratonów rowerowych CYKLOKARPATY.

Uczestnikom poszczególnych kategorii kibicowali przedstawiciele Podkarpackiej Policji, władz samorządowych i rodzina tragicznie zmarłego przed 17 laty Komendanta Głównego Policji.
Swoje możliwości sprawdzały także osoby niepełnosprawne z 8 środowiskowych domów samopomocy z Podkarpacia.
Gwiazdami sobotniego wieczoru były występy zespołów „Lesioki” oraz „Turnioki” – góralski zespół folkrockowy, prezentujący skoczną, bardzo rytmiczną muzykę. Wieczór zakończyła zabawa taneczna, która trwała prawie do białego rana.

Drugi dzień Dni Pruchnika także był pełen atrakcji, gry i zabawy dla dzieci, zjeżdżalnia, kolejka elektryczna konkurs CROSS-COUNTRY - czyli jazda rowerami na czas po bieżni stadionu, wraz z licznymi nagrodami. Występy dzieci i młodzieży w specjalnie przygotowanych programach artystycznych.

Jednym z ciekawszych punktów programu był mecz piłki siatkowej pomiędzy radnymi i pracownikami tutejszego urzędu, zakończony zwycięstwem radnych.

Na zakończenie odbył się występ zespołu Pawłosiowianie.

Tegoroczne Dni Pruchnika odbyły się przy pięknej pogodzie i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim obecnym, a w szczególności organizatorom i wszystkim osobom które pomogły zorganizować tę imprezę oraz czuwały nad jej przebiegiem.
Zapraszamy za rok.