piątek, 11 września 2015 00:00

9 września 2015 w Sali Widowiskowej Gimnazjum Publicznego odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruchniku.

Dzięki staraniom władz samorządowych oraz rodziców w dniu 22 maja 2015 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Panią Małgorzatą Omilanowską, a Gminą Pruchnik na utworzenie i prowadzenie przez Gminę Pruchnik z dniem 1 września 2015 r. Szkoły Muzycznej I stopnia.

Inaugurację rozpoczął dyrektor szkoły Pan Grzegorz Wójcikiewicz który na wstępie powitał zaproszonych gości, nauczycieli oraz przyszłych uczniów wraz z rodzicami, zapraszając jednocześnie na krótki koncert przygotowany przez uczniów szkół zaprzyjaźnionych z naszą nowo powstającą szkołą muzyczną, ale też i uczniów klasy II tejże szkoły.

Następnie głos zabrał Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła, który wyraził ogromną radość z powstania PSM w Pruchniku, radość okupioną wieloma działaniami i staraniami oraz podziękował wszystkim którzy byli zaangażowani w powstanie tej szkoły.
PSM w Pruchniku prowadzi naukę w cyklu 6-letnim i 4-letnim. W szkole uczniowie uczą się gry na fortepianie, gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, saksofon. Na zajęciach prowadzimy naukę śpiewu w sekcji wokalnej i gry na klawiszowych instrumentach elektronicznych.