Dzień Edukacji Narodowej w Pruchniku

14 października 2015 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku, przygotowany przez Panią Alinę Szykułę i Panią Teresę Szykułę. Uczniowie w programie muzyczno – słownym docenili i uhonorowali wysiłek nauczycieli wkładany w wykonywanie codziennej, żmudnej i jakże odpowiedzialnej pracy w kształtowanie młodego pokolenia oraz dążenie do osiągania jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych.

Następnie gospodarz uroczystości Pan Wacław Szkoła podziękował nauczycielom za trud i serce jakie wkładają każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia. Zwrócił uwagę na trudną rolę nauczyciela w obecnym społeczeństwie oraz na obowiązki i obciążenia, jakie nakładane są na każdego pedagoga. Edukacja młodych pokoleń jest jedną z najważniejszych rzeczy, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro.

Punktem kulminacyjnym tej uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza, przez Burmistrza Pruchnika - Pana Wacława Szkołę, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku - Pana Władysława Flaka oraz Panią Alicję Chmielecką - inspektor. Nagrody przyznane na wniosek dyrektorów szkół z terenu gminy Pruchnik za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Nagrody otrzymali:

• Franciszka Ambroch
  • Paulina Grzesik
  • Maria Olejarz
  • Aleksandra Kulisza
  • Anna Bielec
  • Barbara Szczepanik-Górska
  • Dorota Grzech
  • Wioleta Grzech-Kędzior
  • Agnieszka Błachuta

Z inicjatywy Burmistrza Pruchnika za wzorowe wypełnianie obowiązków nagrody otrzymali również Dyrektorzy szkół:

• Magdalena Długosz
  • Jerzy Wróbel
  • Eugeniusz Mikłasz

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowała i poprowadziła Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pruchniku Pani Katarzyna Kos.