II Jarmark Bożonarodzeniowy w Pruchniku
czwartek, 10 grudnia 2015 00:00

W sobotę 5 grudnia 2015 r. na Targowisku „Mój Rynek” w Pruchniku odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorami imprezy były: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, Centrum Kultury Sportu i Turystyki oraz Gmina Pruchnik.

Celem Jarmarku jest kultywowanie tradycji związanych z okresem bożonarodzeniowym, popularyzacja i promocja lokalnych produktów, walorów kulturowych, rzemiosła, twórczości, jak również przybliżenie mieszkańcom gminy i wszystkim odwiedzającym, regionalnych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Na świątecznym kiermaszu wszyscy chętni mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się m.in. z ofertą regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych, artystycznych i naturalnych produktów spożywczych, a także z asortymentem o charakterze świątecznym (np. ozdób choinkowych, świec, stroików, itp.).

W czasie trwania Jarmarku zostały przeprowadzone konkursy dla dzieci, a dla zziębniętych wystawców przygotowano ciepły barszczyk i herbatkę. Podczas Jarmarku obyło się spotkanie dzieci z Mikołajem. W świąteczny klimat wprowadzała Tegoroczny Jarmark odbył się pod patronatem PGE Energia Odnawialna S.A.

Sponsorami imprezy byli: Firma Szarek, San Pajda – Fabryka Pieczywa Cukierniczego, Maciej Kuźniarowski – Wytwórnia Wyrobów Cukierniczych, TUW Jarosław.