strona domowa
strona domowa
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Eliminacje Powiatowe
wtorek, 17 maja 2016 19:39

W dniu 16 maja 2016 r. w Pruchniku na targowisku  „Mój Rynek”, odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Turniej ma na celu: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzowanie roweru, jako środka transportu a także rekreacji i sportu.

Organizatorem tego wydarzenia był Jarosławski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Policji i Urzędu Miejskiego w Pruchniku.
W turnieju udział wzięło 5 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 drużyn ze szkół gimnazjalnych, które rywalizowały w pięciu konkurencjach – test wiedzy o ruchu drogowym, test skrzyżowania, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, wykazanie się umiejętnością pokonania rowerowego toru przeszkód oraz poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. Za błędy popełnione na torze przeszkód i na miasteczku zawodnicy otrzymywali punkty karne. Suma punktów całej drużyny, składającej się z czterech zawodników w szkole podstawowej i trzech zawodników w gimnazjum, zdecydowała o miejscach.

Miejsca na szczeblu szkoły podstawowej (drużynowo):

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Łowcach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Surochowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Węgierce
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Pawłosiowie

Miejsca na szczeblu szkoły gimnazjalnej (drużynowo):

I miejsce – Gimnazjum w Węgierce
II miejsce – Gimnazjum w Pełkiniach
III miejsce – Gimnazjum w Łowcach
IV miejsce – Gimnazjum w Pawłosiowie
V miejsce – Gimnazjum Publiczne w Pruchniku

Zwycięskie drużyny za zajęcie I, II i III miejsca otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczył Pan Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik.
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łowcach oraz Gimnazjum w Węgierce zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom.
Dnia 20 maja 2016 r. w Pruchniku odbędą się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

 

  Wejscia: 1942