Sukces Gminy Pruchnik w zbiórce makulatury na rzecz budowy studni dla mieszkańców Afryki !!!
czwartek, 23 czerwca 2016 11:11

Gmina Pruchnik przyłączyła się akcji prowadzonej przez Grupę Charytatywną przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku i Polską Fundację dla Afryki, której celem jest wybudowanie studni im. błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza w Afryce.

W m-cu czerwcu 2016 r. została przeprowadzona w naszej gminie zbiórka makulatury. Dzięki zaangażowaniu szkół oraz mieszkańców udało się zebrać 12 ton!!!
Za rozpropagowanie akcji i przekazanie dużej ilości makulatury, szczególne podziękowanie składamy:
•    księdzu Jerzemu Jakubcowi Proboszczowi Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce;
•    księdzu Piotrowi Kandeferowi Proboszczowi Parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa z Pruchnika;
•    Szkole Podstawowej nr 1 w Pruchniku;
•    Gimnazjum Publicznemu w Pruchniku;
•    Szkole Podstawowej w Jodłówce;
•    Zespołowi Szkół w Rozborzu Długim;
•    Przedszkolu Samorządowemu nr 1 w Pruchniku.

Wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę serdecznie dziękujemy !!!