Będą scalenia na terenie Gminy Pruchnik
piątek, 07 października 2016 11:54

4 października br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego na czele z Panem Starostą Tadeuszem Chrzanem, podpisali umowy o pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje:

1. "Scalanie gruntów położonych w obszarze miasta Pruchnik" - całkowity koszt operacji - 21 080 813,97 zł
  2. „Scalanie gruntów położonych w obszarze wsi Jodłówka gm. Pruchnik” – całkowity koszt operacji - 12 659 902,40 zł

Beneficjentem programu jest Starosta Jarosławski, jako organ właściwy w sprawie przeprowadzenia postępowania scaleniowego oraz wykonania zagospodarowania poscaleniowego.

Dzięki bardzo dobrej współpracy Burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły oraz całego samorządu Gminy Pruchnik ze Starostą oraz Zarządem Powiatu Jarosławskiego, ta niebagatelna suma, blisko 34 miliony złotych na scalenia do Powiatu Jarosławskiego trafi w całości na teren Gminy Pruchnik.

Będzie to największa taka operacja na Podkarpaciu i jedna z większych w Polsce. Obszar objęty scaleniem w Pruchniku wynosi 1991,11 ha i składa się z 5543 działek, obszar Jodłówki z kolei to 1209,80 ha na 3477 działkach. Całość scalenia ma się zakończyć do roku 2023.