Aktywna niedziela - Nordic Walking z instruktorami

Pomimo obaw organizatorów związanych z niepewną pogodą udało się! Dopisali uczestnicy, których było ponad 60, nie zawiodła także pogoda. Pierwsze pilotażowe wydarzenie z cyklu „Starosta Jarosławski zaprasza – Aktywny Powiat - Nordic-Walking z instruktorami” spełniło oczekiwania organizatorów.

Rajd rozpoczynał się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, miejscu znanym zarówno w powiecie jarosławskim jak i w różnych zakątkach kraju oraz za jego granicami. Po wspólnej Mszy Św. o godz. 14:00 i zapisach, uczestnicy rozgrzali się na placu obok Parku Pielgrzyma przy specjalnych ćwiczeniach przygotowanych przez instruktorów Polskiej Federacji Nordic Walking. Również na trasie rajdu, dla rozluźnienia oraz poprawy humorów, prowadzone były różne ćwiczenia mniej lub bardziej profesjonalne.

Na trasie uczestnicy mieli okazję podziwiać piękno malowniczej Gminy Pruchnik oraz z najwyższego punktu na terenie gminy - Mechowej Góry (447 m n.p.m) obejrzeć panoramę Podgórza Rzeszowskiego i Pogórza Dynowskiego.

Zwieńczeniem rajdu był wspólny piknik z gorącą kiełbaską przy Domu Strażaka w Świebodnej. Wspaniała atmosfera, piękne widoki, wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia oraz idea rajdu – aktywność, z pewnością sprawią, że tego typu imprezy będą kontynuowane.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne, bardzo miłe spędzenie wolnego czasu, a organizatorom za zaangażowanie i przygotowanie rajdu. Podziękowania należą się Ks. Jerzemu Jakubcowi, proboszczowi Parafii w Jodłówce za pomoc w organizacji rajdu oraz rozpropagowanie nordic-walkingu w naszym terenie, Ochotniczej Straży Pożarnej Nr 3 w Pruchniku za czuwanie nad bezpieczeństwem, Stowarzyszeniu Tradycja i Rozwój ze Świebodnej oraz Sołtysowi Świebodnej za duży wkład organizacyjny oraz przygotowanie pikniku, a także CKSiT w Pruchniku na czele z Dyrektorem Krzysztofem Łucem, który aktywnie włączył się zarówno w organizację jak i udział w rajdzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz do zwiedzania na żywo piękna Ziemi Pruchnickiej.