Uczczono pamięć gen. Marka Papały
poniedziałek, 31 października 2016 07:10

W piątek 28.10.2016 r. w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych na Pruchnickim cmentarzu uczczono pamięć o tragicznie zmarłym Komendancie Głównym Policji, generale Marku Papale.

Przedstawiciele Policji oraz władz samorządowych w obecności rodziny oddali hołd byłemu Komendantowi Głównemu Policji. Po wspólnej modlitwie, której przewodniczył duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Marek Buchman złożone zostały kwiaty oraz zapalono znicze.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztof Pobuta skierował do zgromadzonych słowa wspomnienia o generale podkreślając, jak ważne jest odnalezienie sprawców tej tragicznej śmierci.

W tej uroczystości uczestniczyli:
•    rodzina zmarłego Generała –  ojciec Jan i siostra Krystyna,
•    kom. Beata Radoń i podkom. Leszek Wielgosz z Gabinetu Komendanta Głównego Policji,
•    z Komendy Wojewódzkiej Policji nadinsp. Krzysztof Pobuta wraz z zastępcami insp. Pawłem Filipkiem i insp. Tadeuszem Szymankiem,
•    Naczelnik Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Marek Odyniec,
•    Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa wraz z Kierownikiem Posterunku Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciechem Mikłaszem,
•    Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła wraz z Sekretarzem Gminy Robertem Grządzielem.

Uroczystość odbywała się w asyście policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy zaciągnęli wartę honorową przy grobie Generała.