Strażackie podsumowanie 2016 roku
poniedziałek, 09 stycznia 2017 10:10

W sobotę 7 stycznia br. w Domu Strażaka w Kramarzówce odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku. Spotkanie miało na celu podsumowanie działalności w 2016.

Zebranie prowadził Prezes Zarządu Marian Romanik, który powitał zaproszonych gości oraz przedstawił sprawozdanie z najważniejszych wydarzeń minionego roku z udziałem Jednostek OSP. Również Komendant Gminny Związku OSP RP w Pruchniku Zygmunt Jasiłek, który jednocześnie był reprezentantem Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu, przedstawił sprawozdanie, odnośnie liczby zdarzeń na terenie gminy i powiatu, liczby wyjazdów Jednostek OSP z terenu gminy, udziału strażaków w szkoleniach, zawodach czy zdarzeniach.

W zebraniu oprócz przedstawicieli wszystkich Jednostek OSP z terenu Gminy uczestniczyli księża – Ks. Zbigniew Szostecki – Proboszcz Parafii w Kramarzówce oraz ks. kanonik Stanisław Janiec, Stanisław Górski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu, przedstawiciele władz samorządowych – radni Rady Powiatu Jarosławskiego - Stanisław Kłopot oraz Mariusz Trojak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku Władysław Flak wraz z wiceprzewodniczącymi Katarzyną Kos i Markiem Madejowskim oraz radnymi, Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika wraz z Zastępcą, a zarazem Skarbnikiem Zarządu Agnieszką Wojdyła, asp. szt. Wojciech Mikłasz – Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kramarzówce Jacek Włoch.

Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika przedstawił zrealizowane prace na rzecz Jednostek OSP w 2016 roku, wydatkowane środki (294 000 zł) oraz plany na rok bieżący (800 000 zł), wśród których znajduje się rozpoczęcie budowy Domu Strażaka OSP Pruchnik II. Głos zabrali również inni zaproszeni goście – Mariusz Trojak, Stanisław Kłopot, Katarzyna Kos, Stanisław Górski oraz Władysław Flak, dziękując strażakom za współpracę oraz czuwanie nad bezpieczeństwem gminy i składając życzenia noworoczne.

Gospodarzem spotkania, które corocznie odbywa się w innej Jednostce, była OSP w Kramarzówce z Prezesem Stanisławem Pszonakiem oraz Naczelnikiem Ryszardem Mazurem.