SOŁTYSI Z POWIATU W PRUCHNIKU
środa, 18 stycznia 2017 09:18

W sobotę 14 stycznia w Pruchniku odbyło się Spotkanie Opłatkowe Sołtysów Powiatu Jarosławskiego. O godz. 14:00 w Kościele Parafialnym odbyła się Msza Św. sprawowana w intencji Sołtysów,  a dalsze uroczystości miały miejsce w Domu Strażaka OSP Pruchnik I.

Spotkanie rozpoczęła Jolanta Piórkowska – Sołtys Sołectwa Rzeplin a zarazem Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jarosławskiego, wraz z Krystyną Potyrałą – Przewodniczącą Rady Osiedla Pruchnik Dolny, odpowiedzialną za organizację spotkania. Panie powitały zaproszonych gości i podziękowały wszystkim za przybycie.

W spotkaniu oprócz samych sołtysów uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego i Powiatów Jarosławskiego i Przemyskiego, księża, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i instytucji z terenu gminy, powiatu i województwa.

W trakcie spotkania głos zabrali zaproszeni goście m.in.

• Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik, który w imieniu Burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły oraz własnych podziękował wszystkim za przybycie, a Sołtysom za niełatwą i pełną poświęcenia pracę na rzecz lokalnych społeczności,
  • Anna Szmidt – Rodziewicz - Poseł na Sejm RP,
  • Tadeusz Chrzan - Starosta Jarosławski
  • Henryk Szczepanik – Radny Rady Powiatu Jarosławskiego reprezentujący Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka,
  • Mariusz Trojak – Wicedyrektor OT Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie reprezentujący również Senatora RP Mieczysława Golbę,
  • Bożena Gmyrek – Wójt Gminy Rokietnica.

W organizacji spotkania aktywnie uczestniczyło Koło Gospodyń „Pruchniczanki”, a wspólne kolędowanie po kolacji wigilijnej uświetnił zespół muzyczny „Equale” z CKSiT w Pruchniku.

Zdjęcia: K. Potyrała.