strona domowa
strona domowa
Spotkania - Konsultacje

 

 

Konsultacje społeczne dotyczące Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik na lata 2017-2026

 

Rozpoczęła się procedura konsultacji społecznych dotyczących Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik na lata 2017-2026. Konsultacje potrwają do 24 marca 2017 r.

Wszystkich zainteresowanych Programem Rewitalizacji zachęcamy do zapoznania się z treścią projektowanego dokumentu:

  • w Urzędzie Miejskim w Pruchniku, w godzinach pracy urzędu,
  • na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pruchniku, w zakładce Rewitalizacja.

Uwagi i wnioski do projektu Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik na lata 2017-2026 można składać:

  • drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule wpisując „Rewitalizacja Gminy Pruchnik",
  • bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Pruchniku, Rynek 1, pokój nr 30;

    w terminie do 24 marca 2017 roku.

Do pobrania:

 

 


 

IV SPOTKANIE W SPRAWIE REWITALIZACJI - WSTĘPNY PROJEKT PROGRAMU

 

Ostatnie spotkanie dotyczącego opracowania Programu Rewitalizacji dla Gminy odbyło się w dniu 05.03.2017 r. o godzinie 14.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruchniku.

Spotkanie dotyczyło omówienia projektu Programu Rewitalizacji oraz najważniejszych przedsięwzięć rewitalizacyjnych dla obszarów zdegradowanych w Gminie Pruchnik. Przedstawiono dotychczas zidentyfikowane tematyczne oraz geograficzne obszary interwencji, a także przedstawiono rodzaje przedsięwzięć zaproponowanych w ankiecie internetowej wśród mieszkańców. Przedsięwzięcia te (zarówno o charakterze „miękkim” jak i inwestycyjnym) posłużą do zniwelowania zidentyfikowanych negatywnych zjawisk na zdegradowanych obszarach gminy Pruchnik – miejscowościach Świebodna, Hawłowice oraz Rozbórz Długi. Podczas spotkania omówiono także zaproponowane sposoby monitoringu oraz wdrażania Programu Rewitalizacji przez gminę.

Spotkanie miało charakter otwarty. Podczas konsultacji wyrażane były opinie oraz pomysły dotyczące proponowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych oraz projektu Programu Rewitalizacji ogółem.


 


 

III SPOTKANIE W SPRAWIE REWITALIZACJI - OKREŚLENIE PROPOZYCJI PRZEDSIĘWZIĘĆ REWITALIZACYJNYCH W OBSZARACH ZDEGRADOWANYCH.

 

Spotkanie odbyło się w dniu 7.03.2017 r. o godzinie 14.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruchniku.

Spotkanie dotyczyło wyboru przedsięwzięć rewitalizacyjnych dla obszarów zdegradowanych w Gminie Pruchnik. Przedstawiono dotychczas zidentyfikowane tematyczne oraz geograficzne obszary interwencji, a także przedstawiono przegląd możliwych do zrealizowania przedsięwzięć wraz ze wskazaniem funduszy zewnętrznych, mogących wspomóc ich realizację. Przedsięwzięcia te (zarówno o charakterze „miękkim” jak i inwestycyjnym) posłużą do zniwelowania zidentyfikowanych negatywnych zjawisk na  zdegradowanych obszarach Gminy Pruchnik – miejscowościach Świebodna, Hawłowice oraz Rozbórz Długi.

W spotkaniu warsztatowym wzięło udział 20 osób. Spotkanie miało charakter otwarty. Podczas konsultacji wyrażane były opinie oraz pomysły dotyczące proponowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 15 marca - godz. 14:00. Przedmiotem tego spotkania będzie dyskusja na temat zaprezentowanego wstępnego projektu Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik.

Zapraszamy do włączenia się w proces budowania Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik.


 


 

Drugie spotkanie poświęcone opracowaniu Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik odbyło się w dniu 27.02.2017 r. o godzinie 10.30 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Spotkanie dotyczyło prezentacji wybranych obszarów zdegradowanych w Gminie Pruchnik. Na podstawie analizy danych statystycznych za obszary o najwyższym natężeniu problemów społecznych, gospodarczych, środowiskowych oraz technicznych uznano miejscowości: Świebodna, Rozbórz Długi oraz Hawłowice. Ponadto przybliżono idę rewitalizacji oraz przedstawiono wyniki ankiet służących do określenia obszarów zdegradowanych oraz najważniejszych problemów w oczach mieszkańców gminy. Spotkanie miało charakter otwarty. Podczas konsultacji wyrażane były opinie na temat zaprezentowanych danych oraz analizy ankiet.

Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek 7 marca. Przedmiotem tego spotkania będzie dyskusja na temat proponowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarach zdegradowanych. Przedsięwzięcia te (zarówno o charakterze „miękkim” jak i inwestycyjnym) posłużą do zniwelowania zidentyfikowanych negatywnych zjawisk na terenie gminy Pruchnik.

Zapraszamy do włączenia się w proces budowania Programu Rewitalizacji Gminy Pruchnik.


 

 


 

Pierwsze spotkanie dotyczące opracowania Programu Rewitalizacji dla Gminy Pruchnik odbyło się w dniu 03.02.2017 r. o godzinie 11.30 w Urzędzie Miejskim w Pruchniku.

Spotkanie dotyczyło idei rewitalizacji, a także ważności udziału społeczności lokalnej w opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji poprzez wypełnienie ankiety służącej do określenia obszarów zdegradowanych oraz poprzez uczestnictwo w spotkaniach/warsztatach.

Spotkanie miało charakter otwarty. Podczas konsultacji wyrażane były pierwsze opinie i przemyślenia na temat dokumentu oraz przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Kolejne spotkanie zaplanowano – na II połowę lutego. Przedmiotem spotkania będzie prezentacja wybranych obszarów zdegradowanych w Gminie Pruchnik.

Zapraszamy do włączenia się w proces budowania Gminnego Programu Rewitalizacji.

Kontakt:
Urząd Miejski w Pruchniku
ul. Rynek 1
37-560 Pruchnik
tel. 16/623 61 13
e-mail: rewitalizacja@gminapruchnik.pl

 

  Wejscia: 520