strona domowa
strona domowa
Zdjęcia do nowego filmu fabularnego Jana Jakuba Kolskiego „Ułaskawienie” na terenie Gminy Pruchnik
poniedziałek, 16 października 2017 10:53

W czwartek 12 października br. na terenie Rozborza Długiego, w sobotę oraz w poniedziałek (odpowiednio 14 i 16.10 br.) w Pruchniku Górnym realizowane były zdjęcia do nowego filmu fabularnego Jana Jakuba Kolskiego pt. „Ułaskawienie”.

Jak podaje producent, zdjęcia do filmu rozpoczęły się pierwszą transzą we wrześniu na Dolnym Śląsku oraz w Czechach. Aktualnie ekipa filmowa do końca października realizuje drugi etap – na Dolnym Śląsku oraz Podkarpaciu. Trzecia część zdjęć planowana jest na styczeń 2018 r.

 

Październikowe zdjęcia realizowane są również w okolicach Jarosławia. Sceny do „Ułaskawienia” zaplanowano w Węgierce oraz Pruchniku, których tereny doskonale odzwierciedlają klimat filmu.

„Ułaskawienie” jest historią o rodzicach żołnierza opowiadaną z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Film wpisany jest w dramatyczne wspomnienia powojennej Polski, zawierający jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze dwojga rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.

Sobotnie i poniedziałkowe zdjęcia mają zostać zrealizowane w jednym z budynków na terenie Pruchnika Górnego.

W głównych rolach zobaczymy: Grażynę Błęcką-Kolską, Jana Jankowskiego oraz Michała Kaletę. Za zdjęcia odpowiada Julian Kernbach. „Ułaskawienie” to polsko-czesko-słowacka koprodukcja.

Obraz został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Czeski Instytut Audiowizualny, oraz Łódź Film Commission, Odra-Film i Podkarpacki Fundusz Filmowy.

Za produkcję filmu odpowiedzialna jest Wytwórnia Doświadczalna Sp. z o.o. oraz Centrala Distribution Sp. z o.o.

 

 

Zdjęcia z Pruchnika Górnego:

 

 

Zdjęcia z Roborza Długiego udostępnione przez OSP Pruchnik III:

 


 

Zdjęcia reklamowe producenta:

 

 

  Wejscia: 3464