strona domowa
strona domowa
Wspomnienie śp. Zbigniewa Zająca
środa, 08 listopada 2017 07:35

 

 

W dniu 7.11.2017 r. uczestniczyliśmy w ostatnim pożegnaniu naszego współpracownika, kolegi, Zbigniewa Zająca, który odszedł na wieczny spoczynek w wieku 49 lat.

Zbigniew Zając był społecznikiem, wrażliwym na drugiego człowieka. Jego działalność była bardzo dobrze widoczna w lokalnym środowisku. Przez ponad 7 lat pełnił funkcję radnego początkowo Rady Gminy, a później Rady Miejskiej w Pruchniku. Był aktywnym strażakiem w Jednostce OSP Jodłówka – Parcelacja, gdzie pełnił funkcje w Zarządzie, był członkiem Rady Parafialnej, członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej oraz działającej przy nim sekcji rowerowej Cyklo Solar Pruchnik, zachęcając do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Działał na wielu płaszczyznach, mając na względzie dobro drugiego człowieka. Prywatnie był mężem, ojcem czworga dzieci oraz dziadkiem dwójki wnuków.

Chociaż w oku kręci się łza wspominając Naszego kolegę, a rodzina pogrążona jest w żałobie i smutku, to jednak możemy być dumni z tego, że znaliśmy i na co dzień współpracowaliśmy ze śp. Zbigniewem. Dziękujemy Ci za Twoją pracę, służbę i sympatię jaką nas darzyłeś.


Śp. Zbigniew Zając był bardzo aktywnym radnym, wrażliwym na drugiego człowieka. Swoją postawą, kultura osobistą i konkretnymi radami wprowadzał dużo dobrego w pracach Rady i na polu działalności gospodarczej gminy. Był bardzo obowiązkowym radnym i zawsze można było na niego liczyć.

Na terenie Jodłówki i Gminy Pruchnik powstało wiele śladów jego działalności. W relacjach z innymi był bardzo radosny i pogodny. Nigdy nie słyszałem od niego słów skargi, że mu trudno, choć miał na pewno powody do narzekań.

Ze względu na częste i bliskie kontakty ze zmarłym Zbigniewem mogę powiedzieć, że bardzo dużo mi pomagał i wiele mu zawdzięczam. Zawsze bardzo liczyłem się z radami śp. Zbigniewa bo były cenne i ważne.  Jeżeli został o coś poproszony to zawsze miał czas, aby udzielić pomocy. Po sobie pozostawił dobre wspomnienie i wiele wyświadczonego dobra wspomina Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika. 

 

 


 

 

  Wejscia: 1840