strona domowa
strona domowa
Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków – umowa podpisana!
piątek, 22 grudnia 2017 10:02


Po długotrwałej procedurze przetargowej i wielu niepewnościach w dniu dzisiejszym (22.12.2017 r.) w Urzędzie Miejskim w Pruchniku podpisana została umowa na jedną z najważniejszych inwestycji w Gminie Pruchnik ostatnich lat, zadanie pod nazwą: „Budowa systemu gospodarki ściekowej w Gminie Pruchnik - rozbudowa oczyszczalni ścieków w Pruchniku”.

Wykonawca, firma Inżynieria Rzeszów S.A. za kwotę 12 884 250,00 zł dokona rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków w Pruchniku z obecnej przepustowości 630 m³/dobę do 1420 m³, co pozwoli odebrać i oczyścić ścieki z terenu całej gminy. Przekazanie placu budowy nastąpi w piątek 29 grudnia br. i wykonawca będzie miał niespełna rok na realizację tego zadania, z czego jak deklaruje jak najbardziej zamierza się wywiązać.

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniesie  82,95 % kosztów kwalifikowanych.

Umowę w imieniu samorządu Gminy Pruchnik podpisywał Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika oraz Renata Mikłasz – Skarbnik Gminy Pruchnik a w imieniu wykonawcy Jerzy Żyła – Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny i Grzegorz Król – Członek Zarządu, Naczelny Inżynier Budowy.

 

 

  Wejscia: 1503