XXVI BIEG O MEMORIAŁ BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:01
Piękna słoneczna pogoda, entuzjazm i pozytywne nastawienie, licznie zgromadzeni uczestnicy – tak można podsumować XXVI Bieg o memoriał błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku.
Co prawda koniec kwietnia potrafi zaskoczyć pod względem pogody, jednak jak widać patron imprezy, bł. Ks. B. Markiewicz - szlachetny duszpasterz, patriota i organizator szeroko zakrojonej pomocy ubogim, a także propagator idei trzeźwości narodu, przywiązujący duże znaczenie do uprawiania sportów i ćwiczeń fizycznych, zadbał o uczestników wypraszając dar dobrej pogody.
Bieg o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza jest jedną z cyklicznych imprez odbywających się w naszej gminie, która oprócz wspomnienia zasłużonego Pruchnickiego rodaka, ma na celu wyłanianie przyszłych talentów sportowych.
Organizatorami Biegu byli Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Gimnazjum Publiczne w Pruchniku oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Pruchniku.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
200m - bieg przedszkolaków (rocznik 2011 i młodsi) dziewczęta i chłopcy
Dziewczęta
Chłopcy
1.
Julia Szkoła
Pruchnik
1.
Gabriel Zając
2.
Justyna Kędzior
Pruchnik
2.
Antoni Kiwacki
Rozbórz Długi
3.
Nikola Nasiewicz
Pruchnik
3.
Wiktor Jarosz
Pruchnik
4.
Wiktoria Szwajczak
Pruchnik
4.
Filip Dzięgielowski
Świebodna
5.
Oliwia Głąb
Rozbórz Długi
5.
Oliwier Modras
Rzeszów
6.
Anna Janusz
Chorzów
6.
Filip Demski
Pruchnik
7.
Kinga Chmielecka
Jodłówka
7.
Kacper Nowak
Jodłówka
8.
Julia Pich
Jodłówka
8.
Mateusz Bogonos
Pruchnik
9.
Milena Pszonak
Pruchnik
9.
Rafał Olejarz
Pruchnik
10.
Nikola Pakuła
Kramarzówka
10.
Antoni Niemczak
Pruchnik
400 m – (rocznik 2010-2009) dziewczęta i chłopcy klasa I i II
Dziewczęta
Chłopcy
1.
Sabina Zając
Warszawa
1.
Marcin Jarosz
Pruchnik
2.
Maja Kamińska
Pruchnik
2.
Radosław Wałach
Hawłowice
3.
Agata Pich
Jodłówka
3.
Michał Szkoła
Pruchnik
4.
Amelia Sobol
Kramarzówka
4.
Mikołaj Kos
Pruchnik
5.
Wiktoria Kiwacka
Pruchnik
5.
Maciej Galas
Rozbórz Okrągły
6.
Klaudia Rabczak
Kramarzówka
6.
Mikołaj Czuba
Świebodna
7.
Maja Halejcio
Świebodna
7.
Jakub Pakuła
Kramarzówka
8.
Martyna Wróbel
Pruchnik
8.
Hieronim Blok
Pruchnik
9.
Magdalena Tuleja
Pruchnik
9.
Mateusz Wańkowicz
Czudowice
10.
Julita Zabój
Rozbórz Długi
10.
Maciej Wojdyła
Pruchnik
600 m – (rocznik 2008-2007) klasa III i IV - dziewczęta i chłopcy
Dziewczęta
Chłopcy
1.
Oliwia Malec
Pruchnik
1.
Oliwier Babka
Wola Dalsza
2.
Weronika Zając
Warszawa
2.
Jakub Bęben
Morawsko
3.
Wiktoria Mazur
Pruchnik
3.
Michał Kiwacki
Rozbórz Długi
4.
Izabela Stańko
Pruchnik
4.
Adrian Bogonos
Pruchnik
5.
Julia Mazur
Rączyna
5.
Dawid Wańkowicz
Czudowice
6.
Nadia Blok
Pruchnik
6.
Paweł Gredes
Rozbórz Długi
7.
Julia Dobosz
Rozbórz Okrągły
7.
Gracjan Piróg
Pruchnik
8.
Roksana Rusinek
Stalowa Wola
8.
Albert Drapała
Pruchnik
9.
Julia Telega
Rączyna
9.
Hubert Kostkowicz
Rozbórz Długi
10.
Aurelia Modras
Pruchnik
10.
Sebastian Jarosz
Pruchnik
1200 m – (rocznik 2006-2005) klasa V i VI - dziewczęta i chłopcy
Dziewczęta
Chłopcy
1.
Amelia Madejowska
Pruchnik
1.
Emanuel Czuba
Świebodna
2.
Maja Malawska
Pruchnik
2.
Karol Stańko
Pruchnik
3.
Karolina Malawska
Pruchnik
3.
Patryk Pakuła
Pruchnik
4.
Martyna Madejowska
Pruchnik
4.
Jakub Kwaśniak
Tyniowice
5.
Julia Malec
Pruchnik
5.
Marcel Zając
Jodłówka
6.
Milena Raba
Rozbórz Długi
6.
Kacper Baran
Rozbórz Długi
7.
Paulina Dragan
Jodłówka
7.
Hubert Czuba
Świebodna
8.
Izabela Kos
Rączyna
8.
Robert Olejarz
Pruchnik
9.
Maria Bazylak
Rozbórz Długi
9.
Piotr Rabczak
Kramarzówka
10.
Tina Skiba
Pruchnik
10.
Patryk Wańkowicz
Czudowice
1200 m – (rocznik 2004-2002) klasa VII,klasa II-III gimnazjum - dziewczęta i chłopcy