Ruszyła kolejna edycja Generacji 5.0!
czwartek, 18 kwietnia 2019 11:52

W dniu 1ego marca wystartowała II edycja Konkursu grantowego Generacja 5.0. ! Adresatem działań konkursowych są osoby w wieku powyżej 50. roku życia, mieszkające w gminach do 20 tys. mieszkańców na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Celem Konkursu jest:

• przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu: inicjatywy w obszarze społecznym i technologicznym, mające na celu poszerzanie wiedzy i kompetencji u osób w wieku 50+ oraz pobudzenie ich do aktywności zawodowej;
  • poprawa sprawności ruchowej i kondycji fizycznej: poprzez grupową rehabilitację lub fizjoterapię dla osób 50+;
  • rozwój zainteresowań kulturalnych: wydarzenia kulturalne skierowane do osób 50+.

Organizatorem Konkursu grantowego „Generacja 5.0” jest Fundacja  BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie.

Kto może wziąć udział?

• fundacje
  • stowarzyszenia
  • gminy
  • biblioteki publiczne
  • domy kultury

Do kiedy można się zgłaszać? Nabór trwa od 1ego marca do 28 kwietnia 2019 r.

W nowej edycji programu wygra 20 najlepszych projektów, które zostaną dofinansowane każdy na kwotę do 15 000,00 zł brutto.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępny na stronie https://www.fundacja.bgk.pl/ruszyla-kolejna-edycja-generacji-5-0/