V miejsce Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku w wojewódzkim podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół.
piątek, 04 października 2019 12:02

W dniu 30 września 2019 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, delegacja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku w osobach: p. Katarzyna Kos – wicedyrektor, p. Marcin Szeliga – nauczyciel wychowania fizycznego oraz uczniowie: Jakub Szkoła, Tina Skiba, Maja Malawska wzięła udział w wojewódzkim podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.

W kategorii Igrzysk Dzieci sklasyfikowano aż 605 szkół podstawowych. Nasza Szkoła zajęła bardzo wysokie V miejsce. Patronat nad klasyfikacją szkół objęła pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl. Nagrody dla szkół ufundował Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Pan Marcin Szeliga został wyróżniony honorowym medalem „Za zasługi w sporcie szkolnym”. Na wyróżnienie zasługuje również praca pana Waldemara Wańkowicza, który przygotowywał uczniów do zawodów w kategorii Igrzyska Dzieci.

Tekst SP Nr 1 w Pruchniku, zdjęcia SZS w Rzeszowie