Nagrody Burmistrza Pruchnika z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 2019
piątek, 25 października 2019 10:36

Tradycyjnie jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika przyznał nagrody dla nauczycieli wyróżniających się w pracy edukacyjnej. Wręczone zostały także akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli mianowanych.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Pruchniku podczas wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej w Pruchniku w dniu 24 października 2019 r.  W pierwszej kolejności głos zabrał Burmistrz Wacław Szkoła, który pogratulował, zarówno nauczycielom mianowanym jak i wszystkim nagrodzonym życząc, aby przyznane wyróżnienia były inspiracją do dalszej pracy. Następnie wręczone zostały akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli mianowanych. Byli to:

1.    mgr Karolina Brzuchacz – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim
2.    mgr Halina Stańko -  nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
3.    mgr Natalia Kielar – nauczyciel Punktu Przedszkolnego w Kramarzówce
4.    mgr  Joanna Nowak – nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku
5.    mgr Monika Witalec – nauczyciel Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku

Po wręczeniu aktów mianowania nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie.

W dalszej części wręczone zostały nagrody Burmistrza Pruchnika przyznane na wniosek dyrektorów szkół. Nagrody otrzymali:

1.    mgr Anna Bielec – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
2.    mgr Lucyna Potyrała – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
3.    mgr Anzhela Stetsiv – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku
4.    mgr Zdzisława Dybisz – Kubas – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruchniku
5.    mgr Ewa Barszczak – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jodłówce
6.    mgr Małgorzata Przepłata – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jodłówce
7.    mgr Stanisław Olszański – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim.

Pan Burmistrz przyznał również nagrodę z własnej inicjatywy dla Pana Jerzego Wróbla - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jodłówce w uznaniu osiągnięć i uzyskaniu przez szkołę najlepszego wyniku w gminie podczas egzaminu ósmoklasisty.