Gmina Pruchnik otrzyma rządowe środki na zakup laptopów umożliwiających realizację zdalnych lekcji.
wtorek, 14 kwietnia 2020 12:03

Dnia 1 kwietnia 2020 r. Gmina Pruchnik złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Dnia 3 kwietnia 2020 r. ukazała się lista jst, których wnioski zostały pozytywnie ocenione, na której znalazła się Gmina Pruchnik (https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola/2-strona-glowna/1920-lista-jst-ktorych-wnioski-zostaly-pozytywnie-ocenione).

Umowa na w/w zadanie została podpisana dnia 14.04.2020r. W ramach umowy, będzie możliwy zakup 35 laptopów poleasingowych, które zostaną rozdysponowane do wszystkich szkół na terenie Gminy Pruchnik z przeznaczeniem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Zakupiony w ramach programu sprzęt komputerowy umożliwi najbardziej potrzebującym uczniom uczestnictwo w zajęciach poprzez pracę zdalną z nauczycielami.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada odpowiedniego sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Mamy nadzieję, że zakupione laptopy spełnią oczekiwania uczniów i nauczycieli oraz przyczynią się do efektywnej pracy.