APEL O RACJONALNE I OSZCZĘDNE KORZYSTANIE Z GMINNEJ SIECI WODOCIAGOWEJ
wtorek, 12 maja 2020 10:31

Brak opadów śniegu zimą i niewielkie opady deszczu w ciągu ostatnich lat powodują, że zasoby wody w ujęciach gminnych znacząco obniżyły swój poziom. Zwiększony pobór w dni weekendowe już wskazuje, że wydajność studni jest niewystarczająca. Dalszy brak opadów może sprawić, że ujęcia po prostu wyschną.

Z tego też względu apeluję o bardzo racjonalne i oszczędne wykorzystywanie wody jedynie do celów bytowych.

Bezwzględnie należy ograniczyć używanie wody z gminnej sieci do podlewania upraw, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. gdyż spowoduje to jej niedobór i czasowe wyłączenia sieci wodociągowej.

Apeluję i gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do gromadzenia wody deszczowej w różnego rodzaju zbiornikach naziemnych czy podziemnych oraz wykorzystywania przydomowych studni do celów gospodarczych, tak aby ten trudny okres lata, przetrwać bez zakłóceń.

Racjonalne gospodarowanie wodą w wielu krajach jest rzeczą normalną i oczywistą, dlatego proszę, aby zwiększać swoją wrażliwość i świadomość społeczną, tak aby wspólnie zacząć gromadzić wodę i mądrze nią gospodarować.

z wyrazami szacunku

Burmistrz Pruchnika