Ze skateparku w Pruchniku, już można korzystać!
poniedziałek, 08 czerwca 2020 05:18

Oczekiwana przez skatową młodzież Gminy Pruchnik inwestycja, dotycząca budowy skateparku została zakończona.

Na skateparku przy ul. Parkowej w Pruchniku (teren targowiska) można skorzystać z następujących urządzeń: stairs, ramp, box, bank, ławka, rail, quarter-pipe. Teren przy skateparku również został wyposażony w stojaki na rowery, ławki do siedzenia, kosz na śmieci a dopełnieniem są zasadzone rośliny na kilku rabatach.

Plac został oświetlony za pomocą  pierwszych w naszej gminie latarni hybrydowych zasilanych energią słoneczną oraz energią wiatrową.

Całkowity koszt inwestycji wykonanej przez firmę EM GREEN Sp. z o.o. z Jarosławia wyniósł 188 462,27 zł, z czego 102 056,27 zł Gmina Pruchnik wyłożyła ze środków własnych, a  86 406,00 zł zostało pokryte z dotacji jakie Gmina pozyskała w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Jest wiele pozytywnych stron budowy skateparku, ale wystarczy wymienić jedną – PROMOCJA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ - zamiast siedzieć przed telewizorem, komputerem można ze znajomymi uprawiać rozwijający, ciekawy i EKSTREMALNY sport na skateparku, na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że choć w minimalnym zakresie spełniliśmy oczekiwania środowiska skatowego naszej Gminy, a pozostałych zastanawiających się czy zacząć jeździć na rolkach, deskorolce itp. zachęciliśmy do wyboru takiej aktywności sportowej.