Bezpłatna kolonoskopia
poniedziałek, 20 lipca 2020 07:01

Informujemy, o możliwości skorzystania z bezpłatnej, profilaktycznej kolonoskopii.

Bezpłatna kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Bezpłatna kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym dla mieszkańców województwa podkarpackiego. Trwają zapisy.

Czy wiesz, że rak jelita grubego, jak większość nowotworów w początkowej fazie, często rozwija się zupełnie bezobjawowo? Dlatego tak ważne jest postępowanie profilaktyczne. Kolonoskopia pozwala na ujawnienie zmian przednowotworowych i zmian na wczesnym etapie rozwoju nowotworu.

Daj sobie szansę – rozpoznanie początkowego stadium raka jelita grubego daje możliwość całkowitego powrotu do zdrowia.

Obecnie w naszej Pracowni Endoskopii realizujemy dwa projekty profilaktycznych badań przesiewowych w kierunku profilaktyki raka jelita grubego, z których możesz skorzystać.

Kto kwalifikuje się do bezpłatnego badania? Kryteria udziału w programie:

Osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego, a także osoby w określonych przypadkach:

od 40 lat – gdy w rodzinie krewny I stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) chorował/choruje na raka jelita grubego
od 25 lat – gdy w rodzinie występuje zespół Lyncha

Kryteria wykluczenia z programu:

kolonoskopia wykonana w ciągu ostatnich 10 lat
występowanie klinicznych objawów raka jelita grubego

W ramach jakich programów wykonywane są badania?

Badania są wykonywane w ramach:

Projektu „Wspieranie aktywności zawodowej poprzez program zdrowotny dotyczący profilaktyki raka jelita grubego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Programu badań przesiewowych raka jelita grubego, w zakresie wykonywania badań kolonoskopowych w systemie oportunistycznym na lata 2019-2021 realizowanego w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej finansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia.