Trwają prace konserwatorskie na dworze z XIX w. w Pruchniku
środa, 09 września 2020 08:55

Trwają prace zabezpieczająco-remontowo-konserwatorskie na zabytkowym dworze z XIX w. w Pruchniku. Wykonawcą zadania jest firma Usługi Stolarsko-Budowlane Marek Kurpiel, z którym Gmina Pruchnik podpisała umowę w dniu 17.08.2020 r. Zadanie polega, między innymi, na wymianie konstrukcji więźby dachowej oraz pokrycia dachowego, którego wartość umowna wynosi 284 024,92 zł.

Gmina składała wniosek o dofinansowanie do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prace zabezpieczająco-remontowo-konserwatorskie opiewający na kwotę ponad 635 tyś. zł, w tym o dotację w kwocie ponad 318 tyś zł. Ze względu na wysokość przyznanej dotacji, wynoszącej 100 tyś. zł, Gmina Pruchnik zmniejszyła zakres prac do tych niezbędnych, wymagających natychmiastowej interwencji.