strona domowa
strona domowa
Piesza dziękczynna pielgrzymka „Śladami Świętego” z Pruchnika do Przemyśla
poniedziałek, 14 września 2020 08:56

W sobotę 12 września 2020 r. odbyła się Piesza Dziękczynna Pielgrzymka „Śladami Świętego” z Pruchnika do Przemyśla. Pielgrzymka jest dziękczynieniem za dar bł. Ks. Bronisława Markiewicza, pochodzącego z Pruchnika, patrona miasta i Gminy Pruchnik.

Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne liczba uczestników, w szczególności przyjezdnych, była mniejsza niż zwykle, jednak lokalni pielgrzymi dopisali i przeszli 33 kilometrową trasę pielgrzymki, prowadzeni przez strażaków ratowników z OSP w Pruchniku Nr III oraz z OSP w Rozborzu Długim. Strażacy zabezpieczali zarówno przejście pielgrzymki na drogach, jak i dbali o zabezpieczenie medyczne i zaopatrzenie w wodę.

Pielgrzymi, po wyruszeniu na trasę o godz. 6:30 odwiedzili w pierwszej kolejności pomnik bł. Ks. Markiewicza w Pruchniku, po czym wyruszyli w kierunku Tuligłów. Punktem docelowym pielgrzymki była Katedra Przemyska, gdzie o godz. 18:00 odprawiona została Msza Św. dziękczynna, której przewodniczył ks. bp. Stanisław Jamrozek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości, organizatorom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy wszystkich do udziału za rok.

 

 

  Wejscia: 983