strona domowa
strona domowa
Kolejny obiekt sportowy na terenie gminy - sala gimnastyczna w Jodłówce już otwarta
poniedziałek, 07 grudnia 2020 07:27

Dnia 24 listopada 2020 r. odbył się odbiór końcowy zadania pn.: „Rozbudowa budynku szkoły o salę gimnastyczną wraz z łącznikiem w Jodłówce”. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu SPORTOWA POLSKA – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Wykonawcą była Firma Budowlana „ES-BUD” z Radomia.

Budynek sali gimnastycznej o powierzchni użytkowej netto 669,75m² podzielony jest na trzy zasadnicze strefy:

  • część komunikacyjna, którą stanowi przewiązka – łączy ona istniejący budynek szkoły z wybudowaną salą gimnastyczną,
  • sala gimnastyczna – o powierzchni 325 m² wykonana z nawierzchni syntetycznej zapewnia możliwość prowadzenia zajęć wf w sposób profesjonalny, rozwijania zainteresowania młodzieży sportem podczas różnych zajęć pozalekcyjnych, jak również stanowi możliwość organizowania imprez okolicznościowych dla większej liczby osób. W sali powstało boisko do koszykówki, boisko do siatkówki oraz zostały zamontowane drabinki gimnastyczne. Ponadto w ramach projektu zostało zakupione niezbędne wyposażenie do prowadzenia zajęć lekcyjnych z wf.
  • zaplecze sali gimnastycznej to pomieszczenia higieniczno –sanitarne, przebieralnie, magazyn i gabinet nauczyciela wf. Ponadto znajduje się tu mała sala ćwiczeń, która może pełnić rolę sali lekcyjnej lub siłowni. Piętro części zaplecza stanowi przestronny balkon widokowy.

Wartość końcowa zrealizowanego zakresu robót budowlanych wraz z nadzorem budowlanym wyniosła 2 689 669,99 zł brutto, z czego 1 340 400,00 zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Powstała infrastruktura będzie służyć dzieciom i młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce oraz całej społeczności lokalnej sołectw: Jodłówka i Jodłówka Parcelacja. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że inwestycja w korzystny sposób wpłynie na wzrost poziomu aktywności sportowej nie tylko wśród dzieci i młodzieży.

 

 

  Wejscia: 970