Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Jodłówka (Mikłaszówka) otrzyma wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych
czwartek, 22 kwietnia 2021 12:05

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Gmina Pruchnik otrzyma wsparcie z FDS na przebudowę drogi w Jodłówce tzw.: Mikłaszówki (GMINY LISTA PODSTAWOWA POZ. NR 91) do 80% kosztów inwestycji: https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/ponad-174-mln-zl-z-rzadowego-funduszu-rozwoju-drog/

W ramach zadania zostanie przebudowana droga na całej długości tj. prawie 870 mb z nawierzchnią w warstwie wiążącej i ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej, powstanie chodnik, zostaną wykonane zjazdy i przepusty. Pełną dokumentację techniczną drogi  można pobrać ze strony www.pruchnik.bip.info.pl z zakładki zamówienia publiczne/siwz/ IZ 271/20/2020.

Dzięki dotacji z FDS będzie możliwe rozstrzygnięcie przetargu, który już od stycznia czeka na finał.

Samorząd Gminy Pruchnik bardzo dziękuje za wsparcie w staraniach o pozyskanie dotacji z FDS wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili, a w szczególności naszym parlamentarzystom w osobach Pani Anny Schmidt, Pana Tadeusza Chrzana oraz Pana Mieczysława Golby.

Dokumenty do pobrania:

- Lista podstawowa gmin, które otrzymały dofinansowanie

- Plan sytuacyjny drogi cz. 1

- Plan sytuacyjny drogi cz. 2