Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Strażaka
wtorek, 04 maja 2021 09:29

Z okazji Święta Narodowego - 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także przypadającego na dzień 4 maja Święta Św. Floriana, patrona strażaków, w kościele parafialnym w Pruchniku odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny, a także wszystkich strażaków z terenu gminy i ich rodzin. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił ks. dziekan Piotr Kandefer.

Ze względu na panujące obostrzenia, nie odbył się tradycyjny przemarsz ulicami Pruchnika, jednak przedstawiciele samorządu gminnego – Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika jak i przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, w tym Prezes Marian Romanik, Zygmunt Jasiłek - Komendant Gminny oraz Stanisław Szkoła Zastępca Komendanta Gminnego, złożyli wiązanki oraz znicze pod pomnikiem Grunwald w Pruchniku, jak i przy tablicy pamiątkowej na cmentarzu komunalnym w Pruchniku, upamiętniającej zmarłych strażaków.