Seniorzy z Gminy Pruchnik mieli okazję do świętowania
piątek, 09 lipca 2021 08:14

W czwartek  8 lipca br. w Hawłowicach odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior + w Hawłowicach połączone z obchodami 5-lecia funkcjonowania Dziennego Domu Senior – Wigor w Pruchniku. Co prawda placówka w Hawłowicach funkcjonuje już od początku 2020 r. jednak, dopiero teraz była możliwość zorganizowania oficjalnego otwarcia. Z działalności klubu korzysta obecnie 19 seniorów z Hawłowic.

Marta Wałach – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku, jednostki zajmującej się funkcjonowaniem tej placówki, rozpoczęła uroczystość oraz powitała zaproszonych gości. Byli to m.in. w imieniu Posła na Sejm RP Tadeusza Chrzana – Monika Romaniec, Małgorzata Kochańska i Agnieszka Ślęzak z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Stanisław Kłopot – Starosta Powiatu Jarosławskiego, Ryszard Bugiel - Wójt Gminy Kamień,  ks. dziekan Piotr Kandefer – Proboszcz Parafii w Pruchniku oraz ks. kanonik Kazimierz Trelka, Bożena Majchrowicz - Dyrektor NZOZ Wsparcie, kierownicy dziennych domów dla Seniorów z Kamienia, Białoboków oraz Przeworska wraz z delegacjami seniorów, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych w tym Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika wraz ze współpracownikami, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku z radnymi, kierownicy oraz pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych – ŚDS oraz CKSiT w Pruchniku, a także, a nawet przede wszystkim uczestnicy Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pruchniku oraz klubu „Senior +” w Hawłowicach.

Po wystąpieniach zaproszonych gości odbył się punkt kulminacyjny – uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie „Klubu Senior +”.

Organizatorzy zadbali o to, aby uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Przygotowane zostały namioty chroniące przed słońcem, a na scenie zaprezentowali się Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor w Pruchniku pod bacznym okiem Pani Haliny Wojdyło oraz uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku. Swój debiut sceniczny mieli gospodarze tamtejszego miejsca - Seniorzy z Hawłowic, ktorzy zaśpiewali wspólnie przygotowaną na tą uroczystość piosenkę.

Po części artystycznej Pani dyrektor Marta Wałach wręczyła podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania Dziennego Domu Senior-Wigor w Pruchniku, a także pamiątkowe dyplomy i upominki dla uczestników tego Domu z okazji 5-lecia powstania placówki.

Na koniec pokrojono tort oraz rozpoczęto pokaz kulinarny w plenerze w wykonaniu mistrza kucharskiego, szefa kuchni i restauratora, specjalisty w dziedzinie livecookingu Roberta Trzaski.

Goście degustowali przygotowywane potrawy oraz zwiedzali pomieszczenie Klubu Senior + w Hawłowicach. Jak widzimy na przykładzie pięcioletniej działalności placówki w Pruchniku czy tej otwieranej właśnie w Hawłowicach, są to miejsca spotkań, gdzie seniorzy mają okazję do wspólnych spotkań, rozmów czy realizowania wielu działań, na które wcześniej nie było czasu czy okazji. Energii i zapału, jaki prezentują nasi seniorzy można tylko pozazdrościć.