Patriotyczna niedziela w Świebodnej
wtorek, 14 września 2021 09:01

Kultywując tradycję, rozpoczętą w 2018 r. z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości i Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Tradycja i Rozwój” ze Świebodnej w niedzielę 5 września 2021 r. zorganizowało, już po raz trzeci, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ph.”Bośmy poszli cicho, a wracamy głośno …”.

To wydarzenie, mające na celu kultywowanie tradycji Naszych Dziadów i rodziców, nie skupia może wielkich tłumów, jest jednak niezwykle klimatyczne. Wspólne spotkanie i śpiew to świetna okazja do wspomnień z przed lat, wspomnień opowieści naszych dziadków czy rodziców. Jak się okazuje pomimo upływu czasu, słowa i dźwięki większości z utworów są znane i często przyprawiają o gęsią skórkę.

W tym wydarzeniu, którego inicjatorem była Bożena Majchrowicz, Prezes Stowarzyszenia wraz z członkami stowarzyszenia, uczestniczyli zarówno mieszkańcy, jak i zaproszeni goście. Byli to przedstawiciele władz samorządowych w tym starosta jarosławski Stanisław Kłopot, burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, wspólnie z zastępcą Agnieszką Wojdyła, sekretarzem Robertem Grządzielem, Dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Piotr Pochopień, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu st. kpt. Paweł Szkoła, Dyrektor SP Nr 1 w Pruchniku Magdalena Długosz, Kierownik Komisariatu Policji w Pruchniku asp. szt. Stanisław Korytko, Dyrektor OPS w Pruchniku Marta Wałach, dyrektor CKSiT w Pruchniku Krzysztof Łuc, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele instytucji z terenu gminy i powiatu.

W programie imprezy, po rozpoczęciu i powitaniu wszystkich uczestników, znalazł się występ uczniów ze Szkoły filialnej ze Świebodnej, koncert zespołu „Ostrowiacy”, darmowe kiełbaski z grilla, herbata i oczywiście wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z zespołem „Ostrowiacy”.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, a przede wszystkim o dobrą atmosferę i klimat. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Organizowanie takich wydarzeń to wspaniała „pielęgnacja” polskości, patriotyzmu i budowania tożsamości Polskiego Narodu.

Fot. Patryk D.