Powiatowe obchody Dnia Strażaka – Jarosław 2022
wtorek, 24 maja 2022 11:45

W poniedziałek 23.05.2022 r. odbyło się powiatowe święto straży połączone z poświęceniem nowego samochodu ratowniczo gaśniczego. Był to czas podziękowań, wyróżnień i odznaczeń.

Wśród uczestników, oprócz samych strażaków, obecni byli liczni goście, m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele formacji mundurowych

i przedsiębiorców, partnerzy i przyjaciele Państwowej Straży Pożarnej z powiatu jarosławskiego. Tegoroczne święto było tym bardziej podniosłe, ponieważ Państwowa Straż Pożarna obchodzi swój jubileusz 30-lecia powstania.

Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia, awanse zawodowe, honorowe statuetki, a także podziękowania za pomoc i wsparcie w pozyskanie nowego samochodu ratowniczo gaśniczego, który tego dnia został poświęcony. Jednym z samorządów, które wsparły zakup tego pojazdu była Gmina Pruchnik, dlatego Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika również otrzymał podziękowanie od brygadiera Krzysztofa Kowala – Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu. Dla przypomnienia, Gmina Pruchnik, w uznaniu za wsparcie finansowe i dobrą współpracę otrzymała początkiem roku samochód pożarniczy Mercedes Unimog, który trafił do OSP w Jodłówce.

Pan Burmistrz w imieniu samorządu Gminy Pruchnik, mieszkańców oraz strażaków ochotników, na ręce Pana komendanta złożył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu, najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta oraz podziękowanie za owocną współpracę.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu - dziękujemy!