strona domowa
strona domowa
Dożynki archidiecezjalne i gminne – Jodłówka 2022
poniedziałek, 29 sierpnia 2022 06:50

W dniu 28.08.2022 r. odbyły się XXXIX dożynki Archidiecezji Przemyskiej połączone z dożynkami Gminy Pruchnik. Był to również dzień odpustu parafialnego w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie tłumnie przybyli parafianie, pielgrzymi oraz goście z różnych stron.

W dożynkach oprócz delegacji z wieńcami z całej archidiecezji, których było ok. 45, uczestniczyli także parlamentarzyści, przedstawiciele władz, służb i instytucji, pielgrzymi oraz rolnicy, którzy dziękowali za tegoroczne plony.

Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. arcybiskup Adam Szal metropolita Przemyski. Starostami Dożynek byli Jan i Anna Chmieleccy z Jodłówki Parcelacji, a organizatorem, oprócz archidiecezji była Parafia Jodłówka - reprezentowana przez ks. proboszcza Jerzego Jakubca oraz Gmina Pruchnik, którą reprezentował Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła. Lokalni gospodarze – Parafia Jodłówka i Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku wspólnie ks. Władysławem Dubielem, archidiecezjalnym duszpasterzem rolników, zadbali o każdy szczegół, dlatego uroczystość była naprawdę podniosła.

Po raz kolejny zaprezentowała się także Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika, która wystąpiła w połączonym składzie z Orkiestrami Dętymi z Kańczugi i Medyki wspólnie z połączonymi chórami z Kańczugi, Jodłówki i Pruchnika pod batutą kapelmistrza pruchnickiej orkiestry Huberta Hadro.

Tegoroczne dożynki miały nieco inny przebieg niż zwykle, ale były bardzo uroczyste i wszyscy obecni mieli okazję podziwiać piękne i unikatowe wieńce dożynkowe oraz delegacje z darami tegorocznych plonów, w szczególności pięknymi chlebami dożynkowymi.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

 

 

  Wejscia: 640