strona domowa
strona domowa
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze – Laszki 2022
poniedziałek, 19 września 2022 09:13

W dniu 18 września 2022 r. w Laszkach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP z terenu powiatu Jarosławskiego. Naszą gminę reprezentowała drużyna z OSP w Świebodnej, zwycięzcy zawodów gminnych.

Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarosławiu, KP PSP w Jarosławiu oraz Gminę Laszki.

W zawodach wystartowało łącznie 18 drużyn w tym 10 w grupie A (męskich drużyn pożarniczych), 2 kobiece drużyny i 6 drużyn młodzieżowych MDP (po 3 dziewczęcych i chłopięcych).

Drużyna ze Świebodnej zajęła 6 miejsce w grupie A. Zarówno w ćwiczeniu bojowym jak i w sztafecie pożarniczej bezkonkurencyjni okazali się strażacy z Bystrowic, którzy mają na swoim koncie rekord Polski w ćwiczeniu bojowym.

Pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, ponieważ od wczesnych godzin rannych występowały intensywne opady deszczu oraz niska temperatura, jednak nie odstraszyło to ani organizatorów ani samych strażaków od udziału w zawodach.

Gratulujemy strażakom zajętego miejsca, wytrwałości oraz walki w tych niełatwych warunkach.

 

  Wejscia: 398