strona domowa
strona domowa
XXXI BIEG O MEMORIAŁ BŁ. KS. BRONISŁAWA MARKIEWICZA
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:48

W minioną niedzielę 23 kwietnia 2023 roku w Pruchniku odbyła się cykliczna impreza – bieg o memoriał, urodzonego w Pruchniku, bł. Ks. Bronisława Markiewicza, patrona miasta i Gminy Pruchnik.

Tegoroczny bieg zgromadził ponad 250 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach od 200 m do 10 km oraz liczną rzeszę kibiców.

W imprezie uczestniczyli również samorządowcy – w tym Stanisław Kłopot – Starosta Jarosławski, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, radni Rady Miejskiej w Pruchniku, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy, księża i siostry zakonne reprezentujące  Zgromadzenie Św. Michała Archanioła.

Po otwarciu imprezy delegacja uczniów złożyła kwiaty przed pomnikiem bł. Ks. Markiewicza oddając cześć i szacunek dla tak znaczącej osoby i dzieła jakie rozpoczął.

Piękna słoneczna pogoda pozwoliła na sprawne przeprowadzenie poszczególnych biegów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, głównym organizatorom oraz sponsorom tego wydarzenia.

Organizatorami byli: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Gmina Pruchnik, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Parafia Rzymskokatolicka w Pruchniku. Patronat honorowy wydarzenia objął Podkarpacki Kurator Oświaty.

Szczegółowa relacja, wyniki oraz zdjęcia na stronie ckpruchnik.pl

 

Zdjęcia: CKSiT w Pruchniku

 

 

 

  Wejscia: 791