strona domowa
strona domowa
III Turniej Piłki Siatkowej pn. „MŁODY STRAŻAK NA SPORTOWO”

 

Ferie pod znakiem siatkówki w Rozborzu Długim

W dniach 4 - 5 i 12 lutego 2012 r. w  sali sportowej Zespołu Szkół w Rozborzu Długim rozegrano III Turniej Piłki Siatkowej pn. „MŁODY STRAŻAK NA SPORTOWO”.

Organizatorami zawodów byli Dyrektor Zespołu Szkół - Pan Henryk Szczepanik oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozborzu Długim z Naczelnikiem, druhem Andrzejem Pilchem na czele.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Pruchnika Pan Wacław Szkoła.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje ośmiu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Pruchnik, OSP Czudowice oraz Gimnazjum Rozbórz Długi.

Od zawodników nie była wymagana przynależność do straży, jednakże naczelnik OSP  powoływał reprezentację złożoną ze strażaków i młodzieży zamieszkałej na ternie działania jednostki.

Przygotowania do rozgrywek rozpoczęły się w połowie stycznia. Od tej pory, zainteresowane drużyny mogły korzystać w ramach treningów z obiektu sali sportowej szkoły.

Zgłoszone drużyny, w wyniku losowania zostały podzielone na trzy grupy:

Grupa 1:

 • Rozbórz Długi,
 • Czudowice,
 • Pruchnik III,

Grupa 2:

 • Rozbórz Okrągły,
 • Świebodna,
 • Kramarzówka,

Grupa 3:

 • Pruchnik I,
 • Rzeplin,
 • Hawłowice,
 • Gimnazjum RD (poza konkursem).

Zgodnie z regulaminem zawodów, w pierwszej kolejności rozegrano mecze grupowe (4 - 5.02.2012), które wyłoniły półfinalistów, czyli zwycięzców grup i drużynę z drugiego miejsca legitymującą się najlepszym dorobkiem (punkty, sety, małe punkty).


Po meczach grupowych do kolejnej fazy turnieju awansowały  zespoły reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne:

 • Rzeplin,
 • Świebodna,
 • Czudowice,
 • Rozbórz Okrągły.

Spotkanie o V miejsce,  półfinały oraz finał rozegrano w niedzielę 12.02.2012.

Wyniki rozgrywek przedstawione są poniżej

Rozgrywki grupowe

Hawłowice – Gimnazjum RD :  2:0
Rozbórz Okrągły – Świebodna :  1:2
Rozbórz Długi – Pruchnik III :  2:0
Pruchnik I – Rzeplin :  0:2
Świebodna – Kramarzówka :  2:0
Czudowice – Rozbórz Długi :  2:0
Rzeplin – Gimnazjum RD :  2:0
Rzeplin  -  Hawłowice :  2:0
Rozbórz Okrągły – Kramarzówka :  2:0
Czudowice – Pruchnik III :  2:0
Hawłowice – Pruchnik I :  0:2
Pruchnik I – Gimnazjum RD :  2:0

Półfinały

Rozbórz Okrągły – Czudowice :  2:0
Świebodna - Rzeplin :  1:2

Mecz o V miejsce

Pruchnik – Rozbórz Długi :  2:0

Mecz o III miejsce

Świebodna – Czudowice :  3:2

Mecz finałowy

Rzeplin  - Rozbórz Okrągły :  3:2

Rozegrano w sumie 17 spotkań,  które cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności.  Drużynom kibicowali m.in. Burmistrz Pruchnika, Prezesi i Naczelnicy jednostek OSP, strażacy, młodzież szkolna oraz inni miłośnicy siatkówki. Gorący doping motywował zawodników do maksymalnego wysiłku, co przekładało się na wysoki poziom rywalizacji.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwała miejscowa jednostka OSP, z prezesem Markiem Szczepanikiem na czele. Turniej, którego celem były między innymi: promocja zdrowego trybu życia szczególnie wśród młodzieży,  podniesienie sprawności fizycznej strażaków OSP, integracja środowiska miłośników piłki siatkowej, spełnił oczekiwania organizatorów.

Wszystkie zespoły w nagrodę za włożony wysiłek i wylany pot, otrzymały stosowne dyplomy, a najlepsza trójka turnieju, dodatkowo okolicznościowe puchary.

Pan Burmistrz złożył gratulacje zespołom startującym w turnieju, podziękował organizatorom za zaangażowanie i organizację tego typu imprezy sportowej, oraz wyraził zadowolenie, z wysokiego poziomu jaki prezentowali zawodnicy, których grę wspierali liczni kibice, stwarzając miłą, a zarazem gorącą atmosferę wzajemnej rywalizacji.

Dyrektor Zespołu Szkół, w kończącym zawody wystąpieniu zaprosił jednostki OSP oraz młodzież do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji turnieju, co spotkało się z gromkimi brawami.

 

  Wejscia: 7108