strona domowa
strona domowa
Płatność dla małych gospodarstw – dokumenty TYLKO przez eWniosekPlus do 31 sierpnia
czwartek, 17 sierpnia 2023 09:33

Do końca sierpnia o ryczałt w wysokości 225 euro/ha mogą się ubiegać rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Dotychczas za pośrednictwem aplikacji internetowej wpłynęło ok. 6 tys. żądań od zainteresowanych tym wsparciem.

Trwa nabór wniosków w ramach płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi następujące płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów). Natmiast jeżeli żądający przyznania płatności dla małych gospodarstw rolnik we wniosku o przyznanie płatności za rok 2023 ubiegał się także o przejściowe wsparcie krajowe (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatność ONW, ekologiczną i rolno-środowiskowo-klimatyczną, wówczas poza ryczałtem może otrzymać pieniądze z tytułu tych płatności.

Żeby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus) przesłać skan lub zdjęcie oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”. Jego wzór znajduje się na stronie internetowej Agencji. Termin mija 31 sierpnia 2023 r. Do tego dnia można będzie również wycofać złożone oświadczenie.

Wszyscy rolnicy, którzy dostarczyli do tej pory te dokumenty w innej formie (e-mailem, w wersji papierowej do placówki ARiMR), powinni przed zakończeniem naboru złożyć oświadczenia przez aplikację eWniosekPlus.

Więcej informacji oraz treść oświadczenia - otwórz


Zobacz krok po kroku, jak złożyć „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”:

Materiały

Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw

Wycofanie żądania przyznania płatności dla małych gospodarstw

Żądanie doręczenia decyzji​_2023

Instrukcja opisująca szczegółowo sposób złożenia żądania przyznania płatności dla małych gospodarstw

 

Źródło informacji: https://www.gov.pl/web/arimr/platnosc-dla-malych-gospodarstw--dokumenty-tylko-przez-ewniosekplus-do-31-sierpnia

  Wejscia: 684