strona domowa
strona domowa
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
środa, 06 września 2023 08:02

 

W dniu 4 września 2023 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Na terenie Gminy Pruchnik naukę rozpoczęło łącznie 721 uczniów szkół podstawowych, 129 dzieci będzie uczęszczać do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, 123 dzieci do Przedszkola Samorządowego w Pruchniku

i 61 dzieci do Przedszkola Niepublicznego im. Ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku. Do tego z zajęć w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruchniku korzystać będzie 162 uczniów.

 

W uroczystości, w największej szkole na terenie gminy - Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku, w imieniu samorządu Gminy Pruchnik uczestniczyli Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika oraz Wiesław Jamrozik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki oraz samych sukcesów, a dyrekcji i nauczycielom placówek oświatowych satysfakcji z powierzonej "misji" edukacji dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pruchnik.

 

Zdjęcia SP Nr 1 w Pruchniku
 

  Wejscia: 765