strona domowa
strona domowa
Złożenie kwiatów na grobie gen. Marka Papały

 

W dniu 29 października 2012 r. o godz. 10.00 na Cmentarzu w Pruchniku, delegacja podkarpackich policjantów wspólnie z przedstawicielami lokalnego samorządu, złożyła kwiaty na grobie zamordowanego generała Marka Papały. Generał Marek Papała zginął tragicznie 25 czerwca 1998 roku.

Dzisiaj, w rodzinnym Pruchniku, w imieniu Komendanta Głównego Policji, na grobie Generała wieńce złożyli Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji - inspektor Zdzisław Stopczyk, Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu - inspektor Janusz Dymek oraz Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku asp. sztab. Wojciech Mikłasz. Wartę honorową przy grobie generała pełnili policjanci z kompanii honorowej podkarpackiej Policji.

Wiązanki na grobie złożyli również Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego – Pan Józef Szkoła, Burmistrz Pruchnika – Pan Wacław Szkoła wraz z Zastępcą – Panem Stanisławem Kłopotem i Sekretarzem – Panem Robertem Grządzielem.

Za duszę Zmarłego modlił się kapelan Podkarpackiej Policji  ksiądz Marek Suchman i kapelan przemyskiej policji ks. Janusz Mączka.

W uroczystości uczestniczył Jan Papała - ojciec Zmarłego oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.

 

  Wejscia: 7572