Szanowni Państwo
Z przyjemnością informujemy, że przystąpiliśmy do X edycji Programu Stypendiów Pomostowych.
W tym roku zmienia się forma aplikowania o stypendium. Kandydaci na stypendystów nie wypełniają wniosków papierowych, które następnie składają w siedzibach organizacji lokalnych, lecz dokonują rejestracji internetowej na stronie www.stypendia-pomostowe.pl
W tym celu 1 lipca na stronie www.stypendia-pomostowe.pl pojawią się wnioski aplikacyjne dla kandydatów, które będzie można złożyć najpóźniej do 16 sierpnia 2011 r. Aby do systemu logowali się wyłącznie kandydaci posiadający rekomendację naszej organizacji lokalnej – Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, powinniście Państwo do tego czasu zgłosić do nas chęć ubiegania się o stypendium.
Ta procedura różni się od dotychczasowej. W ubiegłym roku to kandydaci składali swoje wnioski w naszej organizacji, a Komisja Stypendialna dopiero wówczas dokonywała wyboru stypendystów. W tym roku kolejność musi być zmieniona. Najpierw wyłaniamy swoich kandydatów i informujemy Państwa o naszej pozytywnej decyzji i na tej podstawie kandydat może złożyć wniosek on-line. Bez rekomendacji złożenie wniosku w Internecie nie będzie możliwe – wniosek zostanie automatycznie odrzucony.
Dlatego też, już dziś proszę zapoznać się z wszystkimi dokumentami właściwymi dla Programu stypendia pomostowe dostępnymi na naszej stronie internetowej – www.ztradycjawnowoczesnosc.pl Te dokumenty to regulamin, algorytm potrzebny do obliczania punktów z matury.
Przypominamy, że kandydaci do stypendium pomostowego w obrębie II segmentu muszą spełnić ŁĄCZNIE WSZYSTKIE warunki regulaminu:
- Muszą być maturzystami 2011 roku, tzn. ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w tym roku. Maturzyści lat ubiegłych poprawiający matury w 2011 roku będą dyskwalifikowani.
- Muszą pochodzić z rodzin o niskich dochodach nie przekraczających 970 zł. netto w przeliczeniu na osobę, lub 1109 zł netto w przeliczeniu na osobę w przypadku, gdy członkiem rodziny jest DZIECKO legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności.
- Pochodzą z terenów do 20.000 mieszkańców, tzn. zamieszkują na wsi lub mieście do 20 tys. mieszkańców co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.
- Osiągnęli na maturze wynik minimum 105 punktów. Do obliczenia punktów służy algorytm zamieszczony na stornie internetowej. Kandydat bierze pod uwagę jedynie przedmioty zdawane PISEMNIE ale na obydwu poziomach i mnoży je odpowiednio przez 0.4 lub 0.6 a następnie sumuje wszystkie punkty.
- Dostanie się na dzienne studia magisterskie realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowych na polskiej państwowej uczelni POSIADAJĄCEJ UPRAWNIENIA MAGISTERSKIE. W programie nie uczestniczą uczelnie kościelne, PWSZ z wyjątkiem tych które posiadają uprawnienia magisterskie, kolegia nauczycielskie. Wykaz szkół uprawniających do uzyskania stypendium dostępny będzie na stronie po uruchomieniu wniosku on-line. Kandydat samodzielnie może dowiedzieć się, czy uczelnia spełnia wymogi regulaminu sprawdzając na stronie uczelni czy ma ona uprawnienia magisterskie.
- PUNKT NAJWAŻNIEJSZY – posiadają REKOMENDACJĘ naszej organizacji. Tylko osoby rekomendowane są uprawnione do aplikowania on-line. Wnioski bez rekomendacji będą przez system komputerowy odrzucane. Dlatego ważne jest aby przed uruchomieniem aplikacji on-line, nasza Lokalna Grupa Działania wybrała już przez siebie kandydatów, którzy wypełniając wniosek na pytanie „czy posiadasz rekomendację organizacji lokalnej” będą mogli dać twierdzącą odpowiedź i wskazać Państwa organizację.
Po wypełnieniu aplikacji on-line – najpoźniej do 16 sierpnia - kandydat będzie musiał wniosek wydrukować i w papierowej formie wraz z wszystkimi załącznikami (listę potrzebnych załączników, które ma zgromadzić, wygeneruje system) złożyć w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszeniu „Z Tradycją w Nowoczesność”, Pawłosiów 88, 37 – 500 Jarosław (budynek UG, pok. 111).
Planowana liczba przyznanych stypendiów to 5-7.
Więcej informacji można uzyskać w biurze LGD pod nr tel.: (016) 621-90-65 lub w Urzędzie Miejskim w Pruchniku pokój nr 14 pod numerem telefonu (016) 623-61-13.
|