Kolejne fundusze dla Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim na działalność ekologiczną
środa, 27 marca 2024 09:09

W ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim dzięki projektowi napisanemu przez Dyrektora Szkoły Panią Barbarę Mroczka pozyskała kwotę 8 000 zł w formie dotacji.

Otrzymane fundusze będą przeznaczone na nagrody dla uczniów biorących udział w gminnych i szkolnych konkursach ekologicznych:

1. Gminny konkurs plastyczny pt. „MOJA RZEKA BĘDZIE CZYSTA”
  2. Kiedy nie będzie już drzew - nadejdzie koniec świata- model drzewa, rysunek.
  3. Śmieci mniej- Ziemi lżej .- plakat
  4. Zioła w kuchni i kosmetyce- prezentacja
  5. Projektujemy pojemniki do segregacji odpadów dla dzieci.- projektowanie.
  6. Zbieramy makulaturę- chronimy lasy.- plakat
  7. Las- płuca Ziemi.- plakat
  8. Zielnik roślin w moim ekosystemie.- zielnik.

Cały projekt zakończy się PIKNIKIEM EKOLOGICZNYM, który będzie okazją do promowania ekologicznego i zdrowego stylu życia, do integracji społeczności lokalnej oraz wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska.