strona domowa
strona domowa
XXIII BIEG o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza

W dniu 26 kwietnia 2015 roku na stadionie sportowym w Pruchniku odbył się XXIII Bieg o Memoriał Bł. Ks. Bronisława  Markiewicza.

Organizatorami Biegu byli:

  • Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku
  • Urząd Miejski w Pruchniku
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku
  • Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  • Parafia Rzymsko-Katolicka w Pruchniku

Tegoroczne zawody rozpoczęły się od podziękowania dla Pana Edwarda Brzuchacza pomysłodawcy i wieloletniego prowadzącego tę imprezę, za zaangażowanie i trud upowszechniania idei Biegu o Memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza na Pruchnickiej Ziemi.

Bieg o memoriał Bł. Ks. Bronisława Markiewicza jest jedną z cyklicznych imprez odbywających się w naszej gminie, nieodzownie związana z sylwetką naszego rodaka Bł. Ks. Bronisława Markiewicza (1842-1912), który przeszedł do historii  jako szlachetny duszpasterz, propagator idei trzeźwości narodu, przywiązujący duże znaczenie do uprawiania sportów i ćwiczeń fizycznych.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • 200 m – bieg przedszkolaków (rocznik 2008 i młodsi) dziewczęta i chłopcy
  1. Rozalia Homik
  2. Milena Kwaterczak
  3. Maja Kamińska
  1. Dominik Łuszczyszyn
  2. Daniel Jarosz
  3. Hubert Rostkowicz
  • 400 m – (rocznik 2007 – 2006) dziewczęta i chłopcy
  1. Milena Raba
  2. Paulina Dragan
  3. Tina Skiba
  1. Nikolas Kruba
  2. Paweł Halejcio
  3. Kacper Baran
  • 600 m – (rocznik 2005 – 2004) dziewczęta i chłopcy
  1. Paulina Potoczny
  2. Oliwia Wańkowicz
  3. Julia Konrad
  1. Michał Makowiecki
  2. Dominik Płocica
  3. Mateusz Skiba
  • 1200 m – (rocznik 2003 – 2002) dziewczęta i chłopcy
  1. Paulina Galas
  2. Martyna Kurasz
  3. Weronika Kubas
  1. Paweł Furman
  2. Wojciech Kos
  3. Jakub Galas
  • 1500 m – (rocznik 2001 –1999) dziewczęta i chłopcy
  1. Agnieszka Kamińska
  2. Karolina Kucza
  3. Diana Nowak
  1. Patryk Gruszczak
  2. Kacper Furman
  3. Hubert Grochoła
  • 2000 m – bieg otwarty kobiet
  1. Estera Głowacz
  2. Dominika Szatkowska
  3. Paulina Dragan
  • 3000 m – bieg otwarty mężczyzn
  1. Maciej Tomaszewski
  2. Jacek Kuźniar
  3. Marcin Olejarski

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe /miejsca od I-III/ oraz dyplomy okolicznościowe /miejsca od I-X/. Wśród startujących zostały rozlosowane także nagrody pocieszenia.
W tym roku imprezie towarzyszyła piękna pogoda i niezwykła rodzinna atmosfera.

 

  Wejscia: 3189