strona domowa
strona domowa
poniedziałek, 01 czerwca 2015 00:00

Ćwierćwiecze
Uroczyste obchody 25 lecia samorządności w Gminy Pruchnik

W dniu 27 maja 2015 r. w Pruchniku odbyły się obchody 25-lecia samorządności w gminie Pruchnik.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym w Pruchniku pod przewodnictwem ks. dziekana Kazimierza Trelki oraz Ks. Jerzego Jakubca.

Następnie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Pruchniku, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i rządowych województwa, władz samorządowych powiatu, Radni i Sołtysi wszystkich kadencji od 1990 r. przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Pruchniku.

W trakcie uroczystości, po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego oraz uczczeniu minutą cichy pamięci zmarłych związanych z samorządnością w gminie Pruchnik, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Władysław Flak powitał wszystkich zaproszonych i przybyłych gości oraz wprowadził wszystkich w historię samorządu. Następnie po jego wystąpieniu głos zabrał Pan Andrzej Matusiewicz – Senator RP, Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, który dokonał podsumowania pracy samorządu gminy Pruchnik w okresie 25 lat obrazując to prezentacją multimedialną przedstawiającą przemiany i zrealizowane najważniejsze inwestycje w gminie Pruchnik.

W dalszej części uroczystości odbyło się wręczenie statuetek „Słonecznik” Zasłużony dla Ziemi Pruchnickiej. Osoby nagrodzone to:
Nagroda specjalna:
1.    ś.p. Bronisław Osada
2.    ś.p. Stanisław Wojdyła
3.    Pan Marian Wolski
W dziedzinie kultury:
1.    Pani Weronika Szeliga
2.    Pani Emilia Różańska
W dziedzinie oświaty
1.    Pani Elżbieta Macierzanka.

Po wręczeniu statuetek głos zabrali zaproszeni goście m.in. Pan Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mieczysława Golby - Pan Andrzej Koza, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka Pan Bogusław Tkaczyk.

Po wystąpieniach Przewodniczący Rady podziękował wszystkim za udział w uroczystościach po czym  zakończył uroczystą Sesję.
Każdy z uczestników otrzymał okolicznościową pamiątkę, zostanie również przygotowane specjalne wydanie Ziemi Pruchnickiej z okazji jubileuszu.
Na zakończenie odbyła się część artystyczna przygotowana przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz występ zespołu VCPTrio.

Podczas obchodów została podsumowana praca samorządu gminy Pruchnik w latach 1990 – 2015, był to czas wspomnień, a zarazem obraz szybko upływającego czasu i wizualizacja przemian na przestrzeni 25 lat.

Sprawozdanie opisowe Pana Wacława Szkoły – Burmistrza Pruchnika:

Prezentacja fotograficzna:

WIDEO RELACJA

 

  Wejscia: 3029