strona domowa
strona domowa
Pracownie Orange – nowy nabór!
piątek, 05 czerwca 2015 19:44

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange.

Jeśli mieszkasz w małym mieście lub wsi, wypełnij wniosek, a możesz wygrać multimedialną świetlicę – przyjazne, dobrze wyposażone miejsce dla mieszkańców, które pomożemy Wam prowadzić. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 czerwca 2015 r. Zapraszamy!

Kto może zgłaszać się do programu?

Mieszkańcy miejscowości o populacji nie większej niż 40 tysięcy – zespoły co najmniej 5 osób (w tym min. 3 pełnoletnie), które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie Pracowni z pożytkiem dla społeczności lokalnej. Docelowo świetlice mają służyć mieszkańcom jako przestrzeń rozwoju cyfrowych kompetencji, kursów, warsztatów, wydarzeń kulturalnych, charytatywnych i innych aktywności zgodnych z ich potrzebami.
Jak się zgłosić?

Wystarczy złożyć wniosek w terminie do 21 czerwca 2015r. Wskażcie nam lokal, który spełni wymagania techniczne do stworzenia Pracowni, zaprezentujcie pomysły na działania dla mieszkańców i przekonajcie nas, że to właśnie u Was ma powstać świetlica. Spośród zgłoszeń Komisja wybierze 50 najciekawszych i w lipcu podda je pod głosowanie internautów, którzy ostatecznie wskażą 25 lokalizacji na nowe świetlice.

Co zyska Wasza miejscowość?

Lokale wskazane przez zwycięskie grupy zostaną wyposażone w komputery, bezpłatny dostęp do Internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier, telewizory LCD z funkcją wyświetlania prezentacji oraz zestaw mebli. Przekazane zostaną Wam także środki finansowane na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Fundacja Orange zadba także o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a opiekunom świetlic zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i grantów finansowych przez pierwsze dwa lata ich aktywności. Zaprosimy Was także do udziału w grywalizacji społecznej, która motywuje do działania na rzecz swojego otoczenia.

Wszystko po to, aby Pracownia Orange była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych kompetencji, ale także wzmacniania więzi w Waszym mieście i aktywności dostosowanych do Waszych potrzeb. Fundacja Orange wesprze Was w tych działaniach.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Masz pomysł i zapał do działania?

Zapoznaj się z regulaminem akcji i złóż wniosek na wniosek.pracownieorange.pl To proste!

A jeśli masz pytania… Skorzystaj z czatu online, napisz maila na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwoń na infolinię +48 502 091 977 (czynna pn.-pt. w godz. od 9.00 do 17.00). Jesteśmy do dyspozycji.

Możesz też zachęcić innych do działania w Waszej okolicy. Wydrukuj plakat i powieś go na tablicy ogłoszeń lub opublikuj na Waszej stronie internetowej.

Zaproście Pracownię Orange do swojej miejscowości już dziś.

W pierwszej edycji akcji powstało 50 Pracowni Orange w miejscowościach o populacji do 20 tysięcy. Otwarte były łącznie dla 250 tys. ludzi. Dzięki świetlicom oferta bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców powiększyła się, a osoby z nich korzystające podniosły swoje umiejętności cyfrowe – szczególnie dzieci, młodzież i osoby starsze. Wsparcie merytoryczne ze strony Fundacji pomogło także wielu społecznikom wzmocnić ich liderskie kompetencje i prowadzić ważne centrum lokalnej aktywności. Program wpisany jest w strategię społecznej odpowiedzialności Orange. Więcej o Fundacji na www.fundacja.orange.pl

Załączniki:
Regulamin programu Pracownie Orange – w PDF
Wzór zgody opiekunka osoby niepełnoletniej na udział w programie
Plakat programu
Opis programu

  Wejscia: 2082