UPAŁY, BURZE I NAWAŁNICE - PROCEDURY POSTĘPOWANIA
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 10:38

Gorący i niebezpieczny czas

Prognozowane zjawiska meteorologiczne w postaci upałów oraz burz z gradem niosą za sobą szereg niebezpieczeństw, na które trzeba zwrócić uwagę.

Obowiązujące ostrzeżenie 3 stopnia o upałach na najbliższe dni oraz prognozy burz z gradem to zjawiska, które mogą mieć negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi, realizacji ruchu kołowego i szynowego, funkcjonowanie systemu elektroenergetycznego i sieci wodociągowej, a także mogą powodować zagrożenia pożarowe lasów.

Mając na uwadze obecnie występujące upały i prognozowane na najbliższe dni również burze z gradem, proszę o zachowanie ostrożności podczas przebywania na słońcu i otwartej przestrzenie oraz o szczegółowe zapoznanie się z poniższymi poradnikami i procedurami postępowania.

PROCEDURY POSTĘPOWANIA