strona domowa
strona domowa
POŚWIĘCENIE SAMOCHODU POŻARNICZEGO OSP W RZEPLINIE
poniedziałek, 16 maja 2016 01:00

Miesiąc maj na terenie Gminy Pruchnik wypełniony jest uroczystościami związanymi z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. W tym miesiącu odbyło się poświęcenie rozbudowanej remizy w Kramarzówce, poświęcenie samochodu OSP Pruchnik I oraz wybory Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku. W niedługim czasie planowane jest również 100-lecie funkcjonowania OSP w Hawłowicach połączone z nadaniem Jednostce sztandaru oraz uroczystości jubileuszowe OSP Pruchnik III.

Po wyborach nowego Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, w dniu 11 maja br. w Rzeplinie odbyło się poświęcenie lekkiego samochodu pożarniczego Ford Transit, który zastąpił wysłużonego, prawie czterdziestoletniego Żuka. Samochód co prawda jest używany, jednak wykonana została nowa zabudowa pożarnicza (karosacja) i  miejmy nadzieję, że będzie służył strażakom przez długi czas.

Z tej okazji pod Remizą OSP w Rzeplinie odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli Przedstawiciele władz związkowych OSP, zarówno powiatowych jak i gminnych, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje Jednostek OSP z ternu gminy oraz zaproszeni goście.

Poświęcenia samochodu dokonał ks. kanonik Józef Misztal, a rodzicami Chrzestnymi byli Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika oraz Renata Mikłasz – Skarbnik Gminy Pruchnik.

Dzięki przychylności Rady Miejskiej w Pruchniku, został on w całości sfinansowany z budżetu Gminy Pruchnik, a jego wartość wyniosła 48 000 zł.

 

  Wejscia: 2031