strona domowa
strona domowa
Sportowa Niedziela w Świebodnej
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 09:15

Wczoraj (6.08.2017 r.) w Świebodnej odbył się I Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa OSP Świebodna połączony z oficjalnym otwarciem boiska sportowego.

 

Okazją do organizacji turnieju była modernizacja boiska sportowego, na którym w pierwszym etapie została wyrównana nawierzchnia, a w bieżącym roku, dzięki środkom z budżetu Gminy Pruchnik oraz pracy społecznej lokalnej społeczności wykonane zostało ogrodzenie oraz piłko chwyty.

Oficjalnego otwarcia boiska dokonał Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, podkreślając duże zaangażowanie w tą sprawę zarówno Sołtysa Józefa Dragana, Radnego Stanisława Stanika jak i lokalnej społeczności. Otwarcia Turnieju dokonał Prezes OSP Świebodna Stanisław Stanik, który podziękował drużynom za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju.

W turnieju, zorganizowanym przez OSP w Świebodnej oraz Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój ze Świebodnej, uczestniczyło 7 drużyn – grupa A: Alko Team Świebodna, Korona Hucisko Nienadowskie, Wojak Kramarzówka, grupa B: SMS Świebodna, Dworek Hawłowice, Nafta Gaz Jodłówka i Elektro Team Jodłówka.

Po rozegraniu meczy grupowych oraz zaciętym finale ostatecznie zwyciężyła drużyna Alko Team Świebodna, drugie miejsce przypadło drużynie Dworek Hawłowice, trzecie zajęła drużyna Wojak Kramarzówka. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Szymon Barszczak ze zwycięskiej drużyny, a najlepszym bramkarzem wybrano Zenona Lisztoń z drużyny Dworek Hawłowice. Turniej sędziowali  Waldemar Wańkowicz oraz Marcin Olejarz, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwała OSP Świebodna oraz ratownik medyczny Zbigniew Nowak z OSP Pruchnik III.

Zakończenie imprezy odbyło się przy Remizie OSP w Świebodnej, gdzie zawodnicy oraz kibice mieli możliwość posilenia się przygotowaną przez organizatorów kiełbaską oraz napojami. Tam również Prezes OSP Świebodna Stanisław Stanik wspólnie z Naczelnikiem Stanisławem Babisiem oraz Prezesem Stowarzyszenia Tradycja i Rozwój ze Świebodnej Bożeną Majchrowicz wręczyli puchary, statuetki i dyplomy.

 

  Wejscia: 1513