strona domowa
strona domowa
DNI PATRONA - VI PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA Z PRUCHNIKA DO PRZEMYŚLA
wtorek, 19 września 2017 07:55


Tegoroczne obchody Dnia Patrona Gminy Pruchnik odbyły się w dniach 15-16 września. Był to czas dziękczynienia za dar bł. Ks. Bronisława Markiewicza w 150 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji odbył się koncert oraz pielgrzymka dziękczynna.

Eucharystia rozpoczynająca obchody odbyła się w piątek 15 września o godz. 17:30 w Kościele Parafialnym w Pruchniku. W uroczystości uczestniczyła młodzież szkolna, kapłani, siostry zakonne oraz mieszkańcy Gminy Pruchnik i goście z miejsc związanych z osobą patrona Naszej Gminy. Po Eucharystii przedstawiciele młodzieży, lokalnych władz samorządowych oraz Zgromadzenia św. Michała Archanioła złożyli kwiaty pod pomnikiem błogosławionego, odbyła się tam również wspólna modlitwa. Po niej uczestnicy przeszli na Pruchnicki Rynek, gdzie odbył się koncert dziękczynny w wykonaniu Chóru i Orkiestry “Młody Duch i Przyjaciele” z Górna. W trakcie koncertu  prowadzone były rozważania nad osobą oraz dziełem bł. Ks. B. Markiewicza, wprowadzając wszystkich w stan zastanowienia, zatrzymania się i wspomnienia tego wspaniałego rodaka Pruchnickiej Ziemi.

Sobota była dniem pielgrzymki. Wczesnym rankiem po błogosławieństwie Ks. dziekana Piotra Kandefera pielgrzymi wyruszyli z Pruchnika do Przemyśla gdzie w Katedrze Św. Jana Chrzciciela odbyła się Eucharystia Dziękczynna pod przewodnictwem abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego.

Organizatorami zarówno koncertu jak i pielgrzymki byli – Ks. Mariusz Marciniec – Proboszcz Parafii w Tuligłowach, Zgromadzenie św. Michała Archanioła, CKSiT W Pruchniku oraz Gmina Pruchnik.

 

Relacja z pielgrzymki wraz ze zdjęciami dostępna jest również na stronie Radia Fara pod adresem: http://przemyska.pl

 

 

 

  Wejscia: 2569